MediaTVPZapowiedzi TV

„Wielki Test o Barbórce” w TVP1

Każdy region w Polsce ma swoje tradycje i zwyczaje, ale te związane z Barbórką, czyli górniczym świętem, są znane w całym kraju nie tylko tam, gdzie działają kopalnie węgla, soli, miedzi czy innych surowców mineralnych. Barbórka to też dobra okazja, aby wszyscy widzowie mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę o historii i kulturze przede wszystkim Górnego Śląska, gdzie od wieków jest wydobywany m.in. węgiel.

 

 

 

 

Jakich skarbów strzeże Skarbnik? Czym jest binder, a czym są karminadle? Od czego zależą kolory pióropuszy na czapkach górniczych galowych mundurów? Wiele tego typu pytań i ciekawostek związanych z życiem różnych górniczych rodzin w Polsce pojawi się w programie „Wielki Test o Barbórce” już 4 grudnia.

Jak zwykle w studiu TVP test będą rozwiązywali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą odpowiadać na pytania online na: stronie http://www.wielkitest.tvp.pl lub na smartfonach za pomocą aplikacji Android: https://tinyurl.com/n4e6k92 lub iOS: https://tinyurl.com/ybudmxd8

Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

„Wielki Test o Barbórce” 4 grudnia o godz. 21.00 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *