„Wielki Test o Polskich Komediach” w TVP1

– Mnie się podobają te melodie, które już raz słyszałem – zwierzał się inżynier Mamoń w „Rejsie”. – Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi? – pytał drwiąco szatniarz w „Misiu”. – Marian, tu jest jakby luksusowo! – zachwycała się żona docenta Wolańskiego w „Koglu-moglu”. Tych i wielu innych soczystych cytatów z polskich komedii filmowych używamy również w potocznej mowie, a ich charakterystyczni bohaterowie stali się dla części widzów postaciami kultowymi.

 

 

 

 

 

W kolejnym Wielkim Teście każdy będzie mógł sprawdzić, co wie o polskich komediach, które bawiły i bawią widzów od lat. Przypomnimy kilka najbardziej śmiesznych scen i sprawdzimy, jak dobrze pamiętamy ich finał.

Poznamy też kulisy powstawania niektórych popularnych komedii, a także inspiracje reżyserów, którzy np. zmagali się z cenzurą pokazując w krzywym zwierciadle PRL-owską rzeczywistość.

Jak zwykle w studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test na stronie http://www.wielkitest.tvp.pl lub na smartfonach za pomocą aplikacji Android: https://tinyurl.com/n4e6k92 lub iOS: https://tinyurl.com/ybudmxd8

Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski

„Wielki Test o Polskich Komediach” w środę, 22 stycznia o godz. 21:00 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *