Luty na kanale Romance TV

Na luty stacja Romance TV przygotowała premierowe ekranizacje powieści znanych i lubianych pisarek. Cykl „Po wsze czasy – z Rosamunde Pilcher” to przypomnienie twórczości „Matki kornwalijskiego romantyzmu”, zmarłej przed rokiem w wieku 96 lat znakomitej angielskiej powieściopisarki.

 

 

 

 

 

 

W związku z pierwszą rocznicą jej śmierci stacja wyemituje filmową serię „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”, która przedstawia dramatyczne losy zamożnej rodziny Aird. Z kolei dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano niedzielny cykl „Uczucia pod wysokim napięciem – weneckie noce z Donną Leon“ inspirowany książkami amerykańskiej mistrzyni kryminałów, Donny Leon. Seria przedstawia tajemnicze sprawy zabójstw w najbardziej mrocznych zakątkach Wenecji, których wyjaśnieniem zajmuje się charyzmatyczny komisarz Brunetti.

Premiery filmowe z cyklu „Po wsze czasy – z Rosamunde Pilcher”

Miliony kobiet na całym świecie czytają romanse Rosamunde Pilcher. W swoim literackim dorobku pisarka posiada trzydzieści jeden publikacji książkowych. Oprócz tego powstało ponad 100 produkcji filmowych z wykreowanymi przez nią bohaterami.  Miłość do literatury Pilcher wyniosła z domu, gdzie było pełno książek i od najmłodszych lat dużo czytała. Mając zaledwie osiemnaście lat debiutowała na łamach londyńskiego czasopisma swoim pierwszym opowiadaniem. Na początku tworzyła krótkie teksty dla pism kobiecych pod pseudonimem Jane Fraser. Dopiero wydając swoją pierwszą powieść zaczęła posługiwać się prawdziwym nazwiskiem. Największą sławę i uznanie zyskała dzięki książce „Poszukiwacze muszelek“, która stała się bestsellerem tłumaczonym na wiele języków. Wielbiciele jej  romantycznych dzieł mówią o nich „wyciskacze łez“.  Rosamunde pokazuje w nich człowieka, który stawia czoło trudnym wyzwaniom wbrew przeciwnościom losu, walcząc o to, co najcenniejsze.

Ten niesamowity klimat powieści widzowie będą mogli poczuć w przygotowanym przez Romance TV wyjątkowym cyklu pt. „Po wsze czasy – z Rosamunde Pilcher”  w ramach, którego w każdy wtorek o godz. 20:55 zaprezentowane zostaną filmowe adaptacje książek w serii „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”. Akcja filmów rozgrywa się w przeuroczej Kornwalii, na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii. Czteroczęściowa saga opowiada o losach majętnej rodziny Aird, zamieszkałej od wieków we wspaniałej rezydencji Balnaird House na Wyżynie Szkockiej. Edmund i Virginia to zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Mają dwóje dorosłych dzieci. Jednak kobieta skrywa pewną tajemnicę, którą zna wyłącznie Violet, jej teściowa. Przez całe życie zastanawiała się, kto jest biologicznym ojcem Laury, ponieważ kiedyś spędziła jedną noc ze swoim amerykańskim przyjacielem. Pewnego dnia pojawia się u niej Conrad twierdząc, że Laura jest jego córką. To wydarzenie psuje dobre relacje między małżonkami. Czy bohaterowie będą na tyle silni by walczyć o swoją miłość i harmonie w rodzinie?

Nowy cykl filmowy „Uczucia pod wysokim napięciem – weneckie noce z Donną Leon”

Podczas długich i chłodnych wieczorów Romance TV zaprasza na serię filmów „Uczucia pod wysokim napięciem – weneckie noce z Donną Leon“, powstałych w oparciu o twórczość tej amerykańskiej autorki kryminałów. Bohaterem jej książek jest włoski komisarz Guido Brunettim cieszący się ogromną popularnością szczególnie w Niemczech i Hiszpanii. Donna Leon porusza w nich tematy społeczne i polityczne. Na tle urokliwej Wenecji pokazuje włoską biurokrację i skorumpowanych polityków, dlatego nigdy nie zgodziła się na publikację swoich tekstów w języku włoskim.

Główny bohater jej kryminalnych powieści, komisarz Guido Brunetti na co dzień zmaga się z wyjaśnieniem tajemniczych okoliczności śmierci różnych osób m.in. pięciu całkiem zdrowych pacjentów domu spokojnej starości czy zamożnej wdowy Battestini. W kolejnych filmach zajmie się również wyjaśnieniem samobójczej śmierci jednego z kadetów elitarnej Akademii Wojskowej w San Marino czy wybuchu łodzi na Pellestrinie, w którym giną dwaj mężczyźni.

Wieczorne maratony z weneckim komisarzem, w ramach których stacja Romance TV pokaże aż 4 filmy będą odbywać się od początku lutego w każdą niedzielę od godz. 20:00.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *