MediaPolsatZapowiedzi TV

“Wielkie zagadki starożytnego Egiptu” na Polsat Viasat History

Starożytny Egipt był jedną z największych i najważniejszych cywilizacji w historii ludzkości. Jego dzieje do dziś stanowią nieskończone źródło zagadek, ciekawostek i inspiracji.

 

Wielkie zagadki starożytnego Egiptu
Premierowe odcinki codziennie
od poniedziałku 1 kwietnia, godz. 22:05

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Egypt’s Unexplained Files

Starożytny Egipt był jedną z największych i najważniejszych cywilizacji w historii ludzkości. Jego dzieje do dziś stanowią nieskończone źródło zagadek, ciekawostek i inspiracji. Odkąd Wielki Sfinks został odkopany, archeologowie i historycy wciąż odkrywają kolejne tajemnice. Wielu ekspertów sądzi, że największe znaleziska wciąż jeszcze są ukryte pod piaskami pustyni. Najnowsze zdobycze techniki pomagają odnaleźć i zrozumieć tajemnice Egiptu, by na nowo napisać historię cywilizacji.

„Wielkie zagadki starożytnego Egiptu” to program łączący analizy ekspertów i świadectwa archeologów, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć świat naszych przodków.

Napoleon
Premiera: piątek 19 kwietnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia

Prezenterem tego trzyczęściowego programu jest historyk Andrew Roberts, który pomoże nam spojrzeć z nowej perspektywy na życie Napoleona Bonaparte, wielkiego stratega i przywódcy. Wbrew legendzie, wciąż żywej niemal 200 lat po jego śmierci, życie cesarza Francuzów pełne było rozczarowań, niepowodzeń i zdrad — także w relacji z Józefiną.

Twórcy dokumentu wykorzystują najnowsze odkrycia historyków i niemal dziesięć lat badań naukowych, aby przedstawić nam szeroki, wieloaspektowy portret Napoleona, jego dokonań i planów. Podróż przez historię i geografię Europy pozwoli nam na nowo odkryć tą kontrowersyjną postać i przekonać się, że wiele popularnych przekonań na jego temat to tylko mity.

Films III Rzesza: przemilczana historia
Od poniedziałku 22 kwietnia, godz. 21:00

W kwietniu zagłębimy się w historyczne opracowania, aby odkryć niezwykłe historie z dziejów III Rzeszy, które przez lata pozostawały nieznane. Zapraszamy między innymi na premierę filmu dokumentalnego „Nazista, który ratował Żydów” i dwuczęściowy dokument „Moje życie w III Rzeszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *