Willingen Five w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze!

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Europy. Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie świata, a wśród nich Dawid Kubacki, będą rywalizować w Willingen. Tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze widzowie obejrzą zarówno piątkowe kwalifikacje, jak i oba konkursy indywidualne – w sobotę i niedzielę.

 

 

 

 

W najbliższy weekend na skoczni Muehlenkopfschanze rozegrany zostanie turniej Willingen Five. Będzie to trzecia edycja cyklu, w którym do klasyfikacji generalnej liczą się skoki w kwalifikacjach i obu konkursach indywidualnych. Dwa lata temu zwycięzcą turnieju został Kamil Stoch, a przed rokiem na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, którego wyprzedził jedynie Ryoyu Kobayashi. W tym roku jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa jest Dawid Kubacki. Triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ustępując Karlowi Geigerowi i Stefanowi Kraftowi. W Willingen zobaczymy siedmiu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę.

Eurosport 1 pokaże na żywo piątkowe kwalifikacje i konkursy, które skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Reporterem stacji w Willingen będzie Kacper Merk. Podczas nadchodzącego weekendu Eurosport 1 pokaże również zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Chamonix i Garmisch-Partenkirchen oraz biegi narciarskie z Falun, a transmisjom towarzyszyć będą studia z udziałem ekspertów Eurosportu m.in. Krzysztofa Bieguna i Marcina Szafrańskiego.

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardu i saneczkarstwa. Więcej informacji o sportach zimowych, w tym materiały wideo, artykuły, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

  • Piątek, 17:30, skoki narciarskie, kwalifikacje, Willingen
  • Sobota, 9:50, narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn, 1. przejazd, Chamonix
  • Sobota, 11:00, narciarstwo alpejskie, zjazd kobiet, Garmisch-Partenkirchen
  • Sobota, 12:55, narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn, 2. przejazd, Chamonix
  • Sobota, 14:00, biegi narciarskie, sprinty techniką klasyczną kobiet i mężczyzn, Falun
  • Sobota, 16:55, skoki narciarskie, konkurs indywidualny, Willingen
  • Niedziela, 9:55, biegi narciarskie, bieg ze startu wspólnego na 15 km techniką klasyczną mężczyzn, Falun
  • Niedziela, 10:45, narciarstwo alpejskie, supergigant kobiet, Garmisch-Partenkirchen
  • Niedziela, 12:45, narciarstwo alpejskie, gigant równoległy mężczyzn, Chamonix
  • Niedziela, 15:30, skoki narciarskie, konkurs indywidualny, Willingen

Fot: Eurosport Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *