DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna 2023 w TVP Nauka

W TVP Nauka przez całą wiosnę będzie można zobaczyć filmy i programy poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w 550 rocznicę urodzin Wielkiego Astronoma.

 

Kopernik 550

emisja od 19 lutego

W TVP Nauka przez całą wiosnę będzie można zobaczyć filmy i programy poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w 550 rocznicę urodzin Wielkiego Astronoma.

19 lutego – w dniu urodzin Mikołaja Kopernika cały program anteny będzie zadedykowany temu wybitnemu Polakowi.

Inauguracja Roku Mikołaja Kopernika

emisja 19 lutego


niedziela, godz.20:00 i 21:00

Wykłady noblistów, konferencja premierów, ukonstytuowanie Akademii Kopernikańskiej to tylko kilka ważnych wydarzeń związanych z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Dla uczczenia najbardziej rozpoznawalnego polskiego naukowca na świecie, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię” w Toruniu odbywa się I Światowy Kongres Kopernikański.

W studiu TVP Nauka prowadzonym przez Martę Kielczyk i Roberta Szaja spotkają się uczestnicy Kongresu, naukowcy i eksperci, którzy przybliżą widzom wydarzenia związane z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, nie tylko tych w Toruniu, ale także w Lidzbarku Warmińskim, Fromborku i Krakowie.

Giganci nauki

emisja od 26 lutego

niedziela, godz.15:30

Naukowy teleturniej oparty na oryginalnym formacie TVP to połączenie emocji, zabawy i misji popularyzacji nauki. Dla zawodników odpowiadających na pytania ekspertów, dziennikarzy i konkurentów to emocjonująca rywalizacja. Dla widzów – pełna wyzwań przygoda z zagadkami naukowymi w tle. Na zwycięzcę teleturnieju czeka tytuł Giganta Nauki i nagroda 20 tys. zł. Teleturniej składa się z 3 rund oraz finału.

Gospodarzem programu jest Łukasz Nowicki. Wiosną uczestnicy zmierzą się z takimi tematami, jak: Tworzywa sztuczne, Albert Einstein, Załogowe misje kosmiczne, Ptaki Polski, Kalendarze i rachuba czasu, Leonardo da Vinci Diagnostyka medyczna. Teleturniej prowadzi Łukasz Nowicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *