MediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna 2023 w TVP Wilno

Program studyjny z dwoma prowadzącymi, z których jeden to postać „zwariowanego” językowego fascynata Detektywa Literki, a druga – typ spokojnego delikatnie przemądrzałego Profesorka.

 

DETEKTYW LITERKA

kontynuacja

niedziela, godz.09:05

Program studyjny z dwoma prowadzącymi, z których jeden to postać „zwariowanego” językowego fascynata Detektywa Literki, a druga – typ spokojnego delikatnie przemądrzałego Profesorka. Charakter postaci podkreślają ich przerysowane stroje oraz detektywistyczne i profesorskie
atrybuty.

Miejscem akcji jest ciekawie zaaranżowany pokój Detektywa, co daje duże możliwości inscenizacyjne… Punktem wyjścia do językowych rozważań jest jedna z tysięcy przygód Detektywa Literki, który tak jest zafascynowany językiem, że popełnia mnóstwo błędów, a te – z nieudolnie ukrywaną złośliwością – wytyka mu Profesorek.

RÓŻOWY SŁOŃ ODKRYWA ŚWIAT

emisja od 4 marca

sobota, godz.09:10

Program edukacyjny „Różowy Słoń odkrywa Świat” skierowany jest do widzów w wieku przedszkolnym, ale z pewnością zaciekawi także starsze dzieci, a nawet rodziców. Celem twórców programu jest opowiadanie o świecie i różnych jego aspektach w ciekawy i zrozumiały dla wszystkich sposób. W programie zostaną poruszone zagadnienia ze świata przyrody naturalnej, ale też niezwykle fascynujący świat techniki.

Kolejne odcinki będą ze sobą połączone – na końcu każdego programu pojawi się temat następnego odcinka. Program cechować będzie dynamika niepozwalająca znudzić się małemu widzowi danym tematem, ale jednocześnie także logiczna sekwencja zdarzeń, brak chaotyczności i swoisty spokój, pozwalający dzieciom odpocząć od nadmiaru bodźców, które często charakteryzuje treści medialne dla najmłodszych widzów.

DEBATY

Od 26.02 do 03.03

TVP Wilno zaprasza na codzienne debaty na żywo o godz.19:15 czasu litewskiego. Przed pierwszą turą litewskich wyborów samorządowych Edyta Maksymowicz gościć będzie kandydatów z Wileńszczyzny, z rejonów w których największy odsetek mieszkańców stanowią Polacy tj. z rejonu wileńskiego, solecznickiego, trockiego, święciańskiego oraz szyrwinckiego.

W myśl zasady: „Nic o nas, bez nas”, oprócz dyskusji w studiu, organizujemy też internetową kampanię pod hasłem: WybieraMY! Warto z nami być!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *