Wiosna w TVP Seriale

W bogatej wiosennej ofercie TVP Seriale widzowie mogą liczyć na nowe sezony cenionych produkcji Telewizji Polskiej, takich jak „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” oraz „M jak Miłość”. Ważne miejsce mają też kultowe seriale, które od lat cieszą się powodzeniem licznej, wielopokoleniowej widowni: „Złotopolscy”, „Klan”, „Czarne chmury”, „Janosik”, „07 Zgłoś się”, „Ogniem i mieczem”, „Korona królów”, „Bulionerzy”. Wieczorne pasma wypełni dobre, mocne kino: „Ludzie i Bogowie”, „Młody Piłsudski”, ,„Echo serca” oraz dobre produkcje sensacyjne „Oficer” i „Oficerowie”, „Paradoks” oraz „Nowa”. W soboty w paśmie nocnym – polskie filmy fabularne.

 

NA SYGNALE
Poniedziałek, godz. 06:15/16:15, sobota i niedziela, godz. 10.00

Serial przedstawia pracę ratowników medycznych – załóg karetek reanimacyjnych. Główni bohaterowie to m.in.: Wiktor, Zosia – córka Wiktora, Piotr, Martyna, Adam, dr Góra i Nowy. Baza bohaterów „Na sygnale” znajduje się w Leśnej Górze , gdzie toczy się akcja serialu TVP „Na dobre i na złe”. W każdym odcinku pokazane są wydarzenia związane z wezwaniami do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu oraz wątki z życia prywatnego poszczególnych bohaterów.

Produkcja: Polska, 2014 – 2020 r.
Reżyser: Grzegorz Waller, Grzegorz Mołda, Katarzyna Łęcka i inni.
Obsada: Lea Oleksiak, Wojciech Kuliński, Edyta Bełza, Hubert Matysiak, Kamil Wodka, Tomasz Piątkowski, Anna Haba, Krzysztof Mateusiak, Monika Mazur, Dariusz Wieteska, Wojciech Zygmunt, Marcin Grzymowicz i inni.

NA DOBRE I NA ZŁE
Poniedziałek – piątek, godz. 15:15

„Na dobre i na złe” obchodziło jesienią 2019 r. 20-lecie obecności na antenie TVP. Od lat gromadzi bardzo dużą widownię i utrzymuje wysoką renomę, pozostając najlepszym serialem medycznym na polskim rynku telewizyjnym. Jego bohaterowie to lekarze, pielęgniarki i personel pomocniczy, fikcyjnego podwarszawskiego szpitala w Leśnej Górze.

Serial ciekawie łączy ze sobą wątki obyczajowe, dotyczące prywatnego życia personelu szpitala z wątkami czysto medycznymi, związanymi m.in. z wypadkami, chorobami, operacjami i ich powikłaniami oraz ostatnio z pandemią. Serial porusza wiele tematów związanych z sytuacją zdrowotną społeczeństwa. Wysoki poziom merytoryczny, zapewnia fakt, że scenarzystów wspiera zespół konsultantów medycznych.

Reżyser: Grzegorz Lewandowski, Jose Iglesias, Jarosław Marszewski, Artur Urbański.
Obsada: Michał Żebrowski, Marta Żmuda Trzebiatowska, Ilona Ostrowska, Piotr Garlicki, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Filip Bobek, Paulina Gałązka, Mateusz Janicki, Robert Koszucki, Anna Samusionek, Joanna Jarmołowicz, Tomasz Ciachorowski, Emilia Komarnicka, Mateusz Damięcki, Kamil Kula, Katarzyna Skrzynecka i inni.

RANCZO
Poniedziałek – piątek, godz. 11:20,17:25, 21:15 (2 odcinki); sobota – niedziela, godz. 10:30, 14:10 (3 odcinki), 22:15 (2 odcinki)

Komediowy serial wszech czasów. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach, obnażających typowe polskie kompleksy i przywary.

Akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje. Amerykanka polskiego pochodzenia dziedziczy stary dworek przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z którymi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności.

W kolejnych sezonach „Rancza” miejscem akcji jest także Warszawa, gdzie były wójt Paweł Kozioł rozpoczyna karierę polityczną.

Produkcja: Polska, 2006 – 2016 r.
Reżyser: Wojciech Adamczyk.
Obsada: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Marta Lipińska, Paweł Królikowski, Violetta Arlak, Artur Barciś, Franciszek Pieczka, Jacek Kawalec, Piotr Ligienza, Elżbieta Romanowska i inni.

OJCIEC MATEUSZ
Poniedziałek – piątek, godz. 07:20, 13:25 (2 odcinki), godz. 19:25 (2 odcinki); godz. 23:20; sobota-niedziela, godz. 11:30 (3 odcinki)

Bijące rekordy popularności kryminalne przygody detektywa – amatora, księdza Mateusza, który jest podporą sandomierskiej policji w jednym z najpopularniejszych seriali TVP.

Produkcja: Polska, 2008 – 2020 r.
Reżyser: Maciej Dejczer, Andrzej Kostenko, Artur Żmijewski i inni
Obsada: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Aleksandra Górska i inni.

RODZINKA.PL
Poniedziałek – piątek, godz. 05:45; godz. 12:15 (2 odc.); godz. 16:45; niedziela, godz. 23:55 (2 odc.)

Familijny serial komediowy w zabawny sposób ukazujący perypetie współczesnej, polskiej rodziny. Natalia i Ludwik Boscy poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodną parę. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia,  owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat kolejny syn Jakub i w końcu najmłodszy Kuba.

Chłopcy w kolejnych sezonach serialu dorastają i mają coraz to nowe problemy związane z wiekiem, kłopotami w szkole, pierwszymi miłościami. Związek najstarszego syna kończy się ślubem z ukochaną Magdą, a na świecie pojawia się wnuczka – prawdziwe oczko w głowie Boskich. To wspaniałe wydarzenie budzi wielkie emocje i staje się powodem wielu zabawnych zdarzeń. Natalię i Ludwika Boskich wspierają przyjaciele: Marek oraz koleżanki Natalii: Viola i Marysia.

Produkcja: Polska, 2011-2020 r.
Reżyser: Patrick Yoka, Adek Drabiński i inni.
Obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Agata Kulesza, Jacek Braciak, Łukasz Nowicki i inni.

M JAK MIŁOŚĆ sezony 2020-2021
Poniedziałek – piątek, godz. 10:20

Jesienią 2020 r. serial świętował 20-lecie istnienia. Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Mostowiaków jest obecna na antenie TVP od listopada 2000 r. Jako fenomen kulturowy
i socjologiczny, serial ten w pełni zasłużył na miano kultowego, pozostając od lat niekwestionowanym liderem oglądalności na polskim rynku telewizyjnym.

„M jak miłość” opowiada o losach rodziny Mostowiaków, oraz ich bliższych i dalszych krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, mieszkających zarówno w Warszawie, jak i w rodzinnej wsi Grabina, co stanowi pretekst do ukazania podobieństw, jak i  różnic między tymi dwoma środowiskami. Narodziny i śmierć, miłości i zdrady, zazdrość i rywalizacja, konflikty i pojednania, rozstania i powroty, zawodowe wzloty i upadki – to wszystko, co składa się na życie bohaterów i nieodmiennie pasjonuje wiernych od lat widzów.
Produkcja: Polska, 2000 – 2020 r.

Reżyser: Kinga Lewińska, Krzysztof Łukaszewicz, Michał Węgrzyn, Agnieszka Trzos, Michał Wnuk i inni.
Obsada: Teresa Lipowska, Małgorzata Pieńkowska, Mikołaj Roznerski, Anna Mucha, Krystian Wieczorek, Marcin Bosak, Tomasz Oświeciński, Małgorzata Rożniatowska, Krzysztof Tyniec, Weronika Rosati, Stefan Friedmann, Maciej Damięcki, Dorota Chotecka, Katarzyna Cichopek, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Maurycy Popiel, Tomasz Dedek, Hanna Śleszyńska, Barbara Kurdej-Szatan, Paweł Deląg, Sławomir Uniatowski, Katarzyna Kwiatkowska, Robert Moskwa i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *