WP Pilot aplikacją roku

Podczas Gali Mobility Trends Wirtualna Polska otrzymała statuetkę „Złoty Bell” za aplikację platformy WP Pilot. O nagrodzie w kategorii „Najlepsza aplikacja B2C roku 2017” zdecydowali konsumenci.
 

 
WP Pilot to platforma do odbioru telewizji online. Oferuje łącznie ponad 80 kanałów telewizyjnych w pakietach bezpłatnych i premium. Usługa dostępna jest poprzez stronę internetową, aplikacje w systemach Android i iOS, a także przez Chromecast i w telewizorach z usługą Android TV.
Wzrost popularności wideo w urządzeniach mobilnych jest powszechnie znany, a sama telewizja wciąż ma ogromną moc przyciągania. Do tej pory brakowało wygodnego sposobu oglądania telewizji na telefonie. Dlatego w WP Pilot staramy się przetransformować to XX-wieczne medium, jakim jest telewizja na mobilne standardy XXI wieku. Jest to duża zmiana na rynku zarówno TV, jak i mobilnym w Polsce mówi Paulina Górska, dyrektor platformy WP Pilot.
W 2017 roku aplikacja przeszła duże zmiany – została napisana na nowo z myślą o wygodzie obsługi i zapewnieniu jak najlepszej jakości kanałów TV. Nowy WP Pilot proponuje również użytkownikom Program TV oraz tryb gościa pozwalający zapoznać się z funkcjonowaniem przed rejestracją. Aby oglądać kanały telewizyjne za pomocą serwisu nie potrzeba zawierać umowy, do których zobowiązują klasyczne kablówki. W 2017 roku WP Pilot był pobrany przez ponad 700 tys. osób. W drodze po tytuł najlepszej aplikacji B2C pokonał m.in. Netflixa.
Na Gali Mobility Trends co roku podsumowywane są trendy na rynku nowych technologii w Polsce. Konsumenci wybierali najlepsze produkty i usługi spośród 340 rozwiązań w 18 kategoriach. Zwycięzcy otrzymali statuetki „Złoty Bell” przyznawane na cześć Alexandra Grahama Bella – wynalazcy telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *