Internet & Gry

WP z akcją Spełnijmy Marzenie Powstańca

Zespół Wirtualnej Polski ponownie zaprasza do spełnienia marzenia Stanisława Jana Majewskiego i zebrania się 1 sierpnia o godzinie 10 na Skwerze Pamięci Batalionu AK „Zaremba-Piorun”. Pan Stanisław chce, by pamięć o Powstaniu Warszawskim przetrwała jak najdłużej, szczególnie wśród młodych. Do udziału w akcji zachęcają również gwiazdy.

 

 

W zeszłym roku w wywiadzie dla WP, Stanisław Jan Majewski, ps. „Stach” zdradził, że jego największym marzeniem jest, aby w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ludzie pokazali mu, że pamiętają o tym, co działo się w Polsce w 1944 roku. Chciał, by warszawiacy porozmawiali z nim i jego kolegami. Usłyszeli świadectwa uczestników Powstania po to, by pamięć o tym wydarzeniu była żywa, zwłaszcza wśród młodych.

Zespół WP spełnił marzenie pana Stanisława. Na Skwerze Pamięci Batalionu AK zebrało się ponad tysiąc osób. Pan Stanisław miał łzy w oczach. Zobaczył ludzi, którzy chcą i będą pamiętać o tragicznym losie i walce Powstańców. Uczestnicy spotkania przyprowadzili również swoje dzieci, by i one dowiedziały się i pamiętały o tych wydarzeniach.

Dlatego, w zbliżającą się 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, WP ponownie zaprasza do zebrania się w czwartek, 1 sierpnia o godzinie 10 rano na Skwerze Pamięci Batalionu AK „Zaremba-Piorun” w Warszawie (Śródmieście, na rogu ulic Wspólnej i Poznańskiej).

– Mamy coraz mniej czasu, by osobiście spotkać uczestników Powstania Warszawskiego i porozmawiać z nimi. 75. rocznica wybuchu Powstania to najlepszy moment na taką rozmowę, na wspomnienia tych, którzy gotowi byli oddać życie za wolną Polskę. Media powinny dbać o to, by pamięć o bohaterach przetrwała, a akcja przed rokiem pokazała, jak wielka jest potrzeba takich osobistych spotkań, nie tylko wśród warszawiaków mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.

Do akcji przyłączyła się redakcja Pudelka, która do współpracy zaprosiła gwiazdy, youtuberów i influencerów, którzy wzięli udział w spocie. Można go zobaczyć pod adresem: https://bit.ly/2JNhBcv. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: aktor Michał Mikołajczak, Allan Krupa syn Edyty Górniak, youtuberka Karolina Pielesiak, youtuberka Nadia Długosz, youtuber Ajgor Ignacy, fryzjer gwiazd Łukasz Urbański, kostiumografka Malwina Wędzikowska, youtuber Miłosz Markiewicz, influencer Jan Dąbrowski i jego partnerka Sylwia Przybysz.

Podczas wydarzenia wystąpi Trupa Teatralna Warszawiaki, która dba o podtrzymywanie pamięci o dawnej Warszawie i wskrzeszanie jej folkloru oraz sopranistka Katarzyna Gawałkiewicz. Partnerami akcji są Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Ströer Media.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *