Wraca cykl WTA. Turniej tenisistek w Palermo w TVP Sport

Po ponad czteromiesięcznej przerwie znów będziemy mogli oglądać najlepsze tenisistki świata w akcji. Pierwszymi zawodami po restarcie sezonu w cyklu WTA będzie turniej w Palermo. Transmisje na żywo od 2. rundy w TVP Sport i TVPSPORT.PL. Jakie imprezy czekają nas jeszcze w sierpniu?

 

Ostatnie imprezy cyklu WTA zostały rozegrane na początku marca. W Lyonie triumfowała Sofia Kenin, a w Monterrey Elina Switolina. Później zawieszono zmagania z powodu pandemii koronawirusa.

W końcu po blisko pięciu miesiącach tenisistki wracają do rywalizacji. Z powodu pandemii odwołano w tym roku m.in. wszystkie turnieje na trawie, na czele z Wimbledonem.

Pierwszym turniejem WTA po restarcie jest ten w Palermo. Impreza na Sycylii wróciła do cyklu przed rokiem po pięcioletniej przerwie. Wygrała go Szwajcarka Jill Teichmann, pokonując w finale Holenderkę Kiki Bertens.

Dłużej na powrót będą musieli poczekać tenisiści. Po odwołaniu imprezy w Waszyngtonie pierwszym turniejem w kalendarzu jest Western & Southern Open, przeniesiony z powodu koronawirusa z Cincinnati do Nowego Jorku (22-28 sierpnia).

Turniej w Palermo rozpocznie się w poniedziałek 3 sierpnia. Od 2. rundy będziemy transmitować mecze na żywo w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Poszczególnie pojedynki w TVP Sport.

Finał w niedzielę 9 sierpnia. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej od godz. 19:30.

Kto wystąpi w Palermo?

Niestety w turnieju głównym nie zobaczymy polskiej tenisistki. W eliminacjach startowała Magdalena Fręch, ale odpadła po porażce w 1. rundzie z Kają Juvan.

Na liście zgłoszeń długo widniała Iga Świątek. 19-letnia polska tenisistka podjęła ostatecznie decyzję ze swoim sztabem, że wznowi sezon dopiero w Stanach Zjednoczonych.

Z gry we Włoszech zrezygnowała również wiceliderka światowego rankingu Simona Halep.

Tym samym najwyżej rozstawioną tenisistką w Palermo będzie Chorwatka Petra Martić (15 WTA).

– Będę się cieszyła grą. Wrócić na kort w tym momencie to po prostu przywilejpowiedziała przed turniejem.

Oprócz niej wystąpią m.in. finalistka Ronalda Garrosa 2019 Marketa Vondrousova, Maria Sakkari, Donna Vekić czy Dajana Jastremska.

W puli nagród turnieju na nawierzchni ziemnej jest 163 tys. euro.

Tenisowy sierpień w TVP

Jeśli z powodu koronawirusa nie dojdzie do kolejnych zmian w kalendarzu to tydzień później pokażemy turniej w Pradze. Z kolei w drugiej części sierpnia będziemy transmitować imprezę w Nowym Jorku, w której już ma zagrać m.in. Świątek oraz Magda Linette.

Drabinka turnieju WTA w Palermo:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *