Wrzesień na kanale Epic Drama

Nadchodząca jesień na kanale Epic Drama obfitować będzie zarówno w atrakcyjne premierowe pozycje, jak i kolejne odsłony produkcji, które znalazły już uznanie wśród rodzimej publiczności.
 

 
Beowulf: Powrót do Shieldlands
Gatunek: Fantastyka
Premiera w piątek 14 września, godz. 21.00
Rok: 2016
Sezon 1: 13 x 60 min
Twórcy: James Dormer
Obsada: Kieran Bew, Joanne Whalley, Ed Speleers, Laura Donnelly, Gísli Örn Garðarsson, Jack Rowan, Elliot Cowan, Edward Hogg, Ellora Torchia, Lolita Chakrabarti
Nowe spojrzenie na jednego z najstarszych herosów w dziejach literatury. Wielki wojownik wraca po dwudziestu latach do miasta Herot w poszukiwaniu sensu i poczucia przynależności oraz by pożegnać się z umierającym wodzem. Aby oczyścić swoje imię po niesłusznym oskarżeniu o zamordowanie namiestnika Herotu, przepędza potwora zwanego Grendel. Przy okazji sam zostaje niekonwencjonalnym namiestnikiem, który stoi na straży prawa i chroni miasto przed rozmaitymi zagrożeniami. Zobaczymy jak Beowulf, w otoczeniu innych fascynujących postaci, bohatersko broni bliskich przed coraz groźniejszym światem.
W kręgu zbrodni
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera w poniedziałek 17 września, godz. 21.00
Rok: 2014
Sezon 2: 4 x 60 min
Twórcy: Guy Burt
Obsada: Rachael Stirling, Julie Graham, Sophie Rundle, Anna Maxwell Martin, Hattie Morahan
Rok po wydarzeniach z pierwszego sezonu bohaterki zbierają się ponownie, żeby zająć się nową sprawą: Alice Merren, była współpracowniczka z Bletchley Park, zostaje oskarżona o morderstwo. Wszystkie dowody świadczą przeciw niej, ale intuicja Jean mówi co innego. Zwołuje koleżanki, ale czy te uwierzą w niewinność Alice? Jakim zagrożeniom będą musiały stawić czoło, kiedy odkryją nie tylko sekret Alice, ale i znacznie mroczniejsze tajemnice skrywane przez armią brytyjską? Kolejna sprawa dotyczy Millie, która wpada w tarapaty, zadając się z uroczym draniem Jasperem. Wnikając w ponury światek handlu ludźmi staje twarzą w twarz z okrutną Martą, maltańską bizneswoman, z której rodziną lepiej nie zadzierać.
Endeavour: Sprawy młodego Morsa
Gatunek: Kryminalny i thriller
Premiera w sobotę 8 września, godz. 21.00
Rok: 2017
Sezon 4: 4 x 120 min
Twórcy: Colin Dexter, Russell Lewis
Obsada: Shaun Evans, Roger Allam, James Bradshaw, Sean Rigby, Anton Lesser
Po dramatycznym finale sezonu trzeciego policjanci z Oxfordu próbują odbudować życie osobiste i zawodowe. Detektyw Endeavour Morse czeka na wyniki egzaminu na sierżanta, zaś Fred Thursday i jego żona Win zmagają się z syndromem pustego gniazda. Sam zaciągnął się do wojska, a Joan odeszła po traumatycznych przeżyciach, ale nie wiadomo dokąd. Przed bohaterami stoją jednak jeszcze większe wyzwania: nadchodzi „lato miłości”, a policję dopada nowoczesność — komputery, muzyka pop i energia jądrowa. Oxford zamienia się w pole bitwy między tradycją a postępem. Innowacjom towarzyszą jednak czasem złe zamiary, a Endeavour, Thursday i reszta ekipy muszą się zmierzyć z najgroźniejszymi, najbardziej zaskakującymi i przerażającymi sprawami w swojej karierze.
Linie podziału
Gatunek: Wojenny
Premiera w środę 12 września, godz. 21.00
Rok: 2018
Sezon 2: 6 x 60 min
Twórcy: Robert Thayenthal, Josephin Thayenthal
Obsada: Heiner Lauterbach, Henriette Confurius, Jonathan Berlin, Martina Gedeck, Alexander Held, Florian Brückner, Maximilian Brückner
Niemcy, wiosna 1960 r. Mieszkańcy Tannbach, miasteczka leżącego na granicy między Wschodnimi a Zachodnimi Niemcami, pogodzili się już z życiem w politycznym absurdzie: beztrosko wyznaczona linia graniczna przecięła ich miejscowość na pół. Praska Wiosna kończy się tragicznie, nadzieja na „socjalizm z ludzką twarzą” znika. Anna i Friedrich wciąż budują socjalizm w NRD, podczas gdy Georg von Striesow, ojciec Anny, czerpie zyski z szybkiego rozwoju gospodarczego Niemiec ZachodnichRFN. Granica biegnąca przez środek miasteczka pociąga za sobą pierwsze ofiary: w wypadku z granatem ginie dziecko, a Hilde wpada w ręce służby bezpieczeństwa. Felix, syn Anny, ucieka z aresztu wschodnioniemieckiej armii, podczas gdy Rosemarie, która wkrótce ma zostać trzecią żoną Georga, skrywa mroczny sekret.
Dynastia Tudorów
Gatunek: Polityka i władza
Premiera we wtorek 11 września, godz. 21.00
Rok: 2010
Sezon 4: 10 x 60 min
Twórcy: Michael Hirst
Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Tamzin Merchant, Sarah Bolger, Torrance Coombs, Max Brown
Po unieważnieniu małżeństwa z Anną Kliwijską król Henryk VIII wiąże się z nastoletnią Katarzyną Howard. Przybyciu Katarzyny towarzyszy jednak niechęć Marii, córki Henryka; nową królową prześladują także duchy jej miłosnej przeszłości. Tymczasem król Anglii stoi w obliczu krwawej reformacji, trudnych stosunków ze Szkocją oraz intrygi podsycanej przez dworzan. Za niewierność oraz nieurodzenie syna Katarzynę spotyka dobrze już nam znany los, zaś Henryk ożeni się po raz ostatni z Katarzyną Parr. Anglia nierozważnie idzie na wojnę z Francją, co odbija się zarówno na delikatnym zdrowiu Henryka, jak i na sile jego armii. Podczas gdy konfrontacje między katolikami a protestantami ujawniają linie podziałów religijnych w całej Europie, megalomański obłęd Henryka osiąga nowe wyżyny, gdyż jego królestwu grozi zapaść.
Lato uwodzenia
Kontynuacja od poniedziałku 3 września, godz. 21.00
Epic Drama zaprasza na najpopularniejsze seriale od pierwszego odcinka! Od poniedziałku do piątku w sierpniu i wrześniu codziennie „ Rozpustnice”, „Poldark — wichry losu”, „Prawdziwa historia rodu Borgiów”, „Wielkie nadzieje” i „Katarzyna Wielka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *