Wrzesień na kanale History

Już od września na kanale HISTORY będziemy mogli poznać sekrety kolejne na pozór niemożliwe zjawisk w trzecim sezonie „Niewyjaśnionych tajemnic świata”, a także obserwować zacięte licytacje w powracających „Wojnach Magazynowych”. W nowym sezonie programu „Wojnyprzewoźników” kierowcy po raz kolejny spróbują przewieźć to, czego podobno nie da się przetransportować. „Ranczo kosmitów” po raz kolejny zaskoczy swoimi odkryciami na temat zjawisk paranormalnych.

 

Niewyjaśnione tajemnice świata S3
The UnXplained with William Shatner s 3
W środy o 22:00 od 28 września na HISTORY 
9×60’

„Niewyjaśnione tajemnice świata” to cykl kanału History poświęcony największym tajemnicom na świecie, od osławionych świateł z Marfa i dziwnych okoliczności śmierci generała Pattona, przez tragedię na Przełęczy Diatłowa, po Włócznię Przeznaczenia i Trójkąt Bermudzki. Stoimy dziś na historycznym rozdrożu: nauka i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie i wreszcie pojawiły się możliwości rozwiązania tych tajemnic. W każdym odcinku zajmiemy się kilkoma tematami z takich dziedzin jak: dziwne zjawiska naturalne, teorie spiskowe, ukryte skarby, a nawet tajemnicze zaginięcia. Narracji i wywiadom z ekspertami będą towarzyszyć stylizowane rekonstrukcje.

Nowością będzie strona internetowa, której użytkownicy, jako „obywatelscy detektywi”, będą mogli sami szczegółowo badać i analizować każde zagadnienie w mediach społecznościowych. Wiemy, że widzowie kanału History są zainteresowani taką formą aktywności. Pozwoli im to reagować w czasie rzeczywistym, dzielić się nowymi dowodami i komunikować ze sobą na wielu platformach o zasięgu globalnym. Celem nadrzędnym jest zachęcenie widzów do współtworzenia treści. Twórcami serialu „Niewyjaśnione” są autorzy „Starożytnych kosmitów” i „Klątwy Wyspy Dębów”. Dokument, którego gospodarzem i producentem wykonawczym jest zdobywca Złotego Globu oraz nagrody Emmy, William Shatner (Star Trek, Orły z Bostonu), prezentuje najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata.

W każdym z jednogodzinnych odcinków poznamy wypowiedzi naukowców, historyków, świadków zdarzeń i ich uczestników, którzy spróbują wyjaśnić, jak to możliwe, że coś z pozoru niemożliwego, jednak zaistniało. Począwszy od tajemniczych budowli (jak koralowy zamek na Florydzie), przez tak zwane „miejsca zła” (na przykład Białe Miasto w Hondurasie), aż po dziwne stworzenia czy rytuały – serial „Niewyjaśnione” zbada zagadki intrygujące ludzkość od wieków.

Wojny Magazynowe s14
Storage Wars s. 14
W soboty od 17 września od 12:00 na HISTORY
16×60’

Wojny magazynowe powracają w nowej serii. Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje. Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować.

Wojny magazynowe to szczególny rodzaj poszukiwania skarbów na terenie magazynów. Wśród ludzi biorących w nich udział znajdują się zarówno dwudziestolatkowie, robiący to dla dobrej zabawy, jak i małżeństwa liczące na szybki i łatwy zysk. Rywalizacja jest naprawdę zacięta.

Ranczo kosmitów S3
The Curse of Skinwalker Ranch s. 3
W środy o 21:00 od 21 września na HISTORY
11×60’

Serial powstały dzięki bezprecedensowej okazji, jaką był uzyskany przez HISTORY nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah – terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO. Zobaczymy nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące rancho i to, co się na nim znajduje. Będziemy też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego niezwykłego miejsca. Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki – od laserów i georadarów począwszy przez drony przekazujące obraz termograficzny aż po rakiety.

W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć. W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu USA. W roku 1996 rancho kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy.

Wojny przewoźników S8
Shipping Wars s. 8
W soboty od 13:00 od 1 października na HISTORY
16×30′

Niezależni przewoźnicy powracają na naszą antenę w szóstym sezonie! Kierowcy, którzy sporo zarabiają na transporcie tego, czego nikt inny nie odważył się przewieźć! W każdym odcinku poznamy twardzieli walczących o prawo do przewiezienia tego, czego podobno przewieźć się nie da.

Rywalizacja rozpoczyna się od uShip, największej na świecie internetowej aukcji dla niezależnych kierowców. Za odpowiednią cenę są oni gotowi przewieźć wszystko, od ponadgabarytowych i nieporęcznych ładunków, po naprawdę przedziwne przedmioty. Dla tych fachowców, zarówno debiutantów, jak i weteranów, nie ma rzeczy niemożliwych.

Kilka nowych twarzy, ostra rywalizacja i jeszcze bardziej niesamowite ładunki do przewiezienia – oto przepis na fantastyczny nowy sezon Wojen przewoźników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *