Wrzesień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „ Acceptable Risk”, „Hell on Wheels”, „Principal” oraz „Mad Men”.
 
We wrześniu SundanceTV poleca także środowy cykl Zwycięzcy SundanceTV Shorts, a w nim zwycięskie produkcje tegorocznej edycji konkursu, oraz piątkowy cykl Sporty na świecie, a w nim filmy fabularne i dokumentalne pokazujące różne oblicza sportów uprawianych na całym świecie z perspektywy wybranej dyscypliny. W ramach cyklu będzie można zobaczyć między innymi: „Warriors” „Touch the Wall”.   
 

 
ACCEPTABLE RISK
W każdy czwartek o 22:00
Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball
Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa marketingu w firmie farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej. Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod obserwacją.
MAD MEN – SEZON 7.
W każdą niedzielę o 20:00 po dwa odcinki
Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss
Ostatni sezon serialu składa się z 14 odcinków podzielonych na dwie równe części: pierwsza, zatytułowana „Beginning”, rozpoczyna się w styczniu 1969 r., kilka tygodni po Święcie Dziękczynienia z 1968 r., które zostało pokazane pod koniec 6. sezonu, zaś kończy w lipcu 1969 r., i przedstawia bohaterów w trakcie zmagań z nowymi okolicznościami ich życia prywatnego i zawodowego. Druga połowa sezonu, zatytułowana „The End of an Era”, rozgrywa się między kwietniem a listopadem 1970 r.
HELLO HOLLYWOOD
Od 2 września w każdą niedzielę o 18:00
Magazyn filmowy
HELL ON WHEELS – SEZON 4.
W każdą niedzielę o 22:00
Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy
Cullen Bohannon, były żołnierz i właściciel niewolników, podąża śladem bandy żołnierzy Unii, zabójców jego żony. Poszukiwania doprowadzają go do jednego z największych projektów w historii Stanów Zjednoczonych – budowy transkontynentalnej linii kolejowej. Po zakończeniu wojny secesyjnej w latach sześćdziesiątych XIX wieku, przedsięwzięcie to połączyło kwitnący wschód z wciąż dzikim zachodem.
W sezonie 4. potężny rząd i wielki biznes walczą o kontrolę nad najważniejszym węzłem kolejowym w kraju – Cheyenne w stanie Wyoming.
PRINCIPAL
Premiera 1 września o 22:00
Kolejne odcinki w każdą sobotę o 22:00
Występują: Alex Dimitriades, Mirrah Foulkes, Rahel Romahn
Kiedy nowym dyrektorem szkoły dla trudnych chłopców mieszczącej się na południowo-zachodnich przedmieściach Sydney zostaje historyk, Matt Bashir, jego radykalne podejście wywołuje konflikty narażając na szwank prywatne życie nauczyciela. Z chwilą, gdy zmiany powoli zaczynają przynosić pierwsze efekty, na terenie szkoły zostaje znalezione ciało siedemnastolatka.
WARRIORS
Piątek, 7 września o 22:00
Reżyseria: Barney Douglas
W cieniu góry Kenia grupa młodych masajskich wojowników zakłada drużynę krykietową. W społeczności głęboko zakorzenionej w tradycji, w której obrzezanie kobiet (FGM) jest nadal rytuałem przejścia, młodzi Masajowie wyrażają swoje frustracje z powodu nierówności społecznych uderzając w piłeczkę krykietową na równinach Kenii oraz marzą o życiu poza własną wioską. Tak rozpoczyna się podróż do Anglii, miejsca narodzin krykieta. To wyprawa, która daje wojownikom odwagę, by stawić czoło starszyźnie w nadziei na zakończenie procederu kobiecych obrzezań.
TOUCH THE WALL
Piątek, 14 września o 22:00
Reżyseria: Grant Barbeito, Christo Brock
„Touch the Wall” to film z udziałem pływaczek: Missy Franklin, Kara Lynn Joyce i Da Franklin. Wielka gwiazda pływackiego świata, Missy Franklin, od najmłodszych lat predystynowana była do osiągania wielkich sukcesów. Jednak pojawienie się weteranki, Kary Lynn Joyce, spowodowało, że niebotyczne oczekiwania wobec młodej pływaczki zaczęły nabierać kształtów.
TOP SPIN
Piątek, 21 września o 22:00
Reżyseria: Sara Newens, Mina T. Son
Dokument przedstawia historię ze świata jednego z najbardziej niedocenianych sportów w Ameryce. Troje nastolatków próbuje swych sił w zawodowym tenisie stołowym. Stawiając czoła niezwykłym wyzwaniom związanym z dorastaniem i uprawianiem niszowego sportu, ich droga ukazuje, jak wielką pasję trzeba mieć, by realizować swoje olimpijskie marzenia.
COMPUTER CHESS
Piątek, 28 września o 22:00
Reżyseria: Andrew Bujalski
Akcja filmu rozgrywa się 30 kilka lat temu podczas weekendowego turnieju dla programistów gier szachowych. Obraz przenosi widzów w nostalgiczny moment, kiedy rywalizacja pomiędzy technologią a ludzkim duchem wydaje się być jeszcze do wygrania. Poznajemy ekscentrycznych geniuszy z wizją nauczenia metalowego pudła pokonania człowieka, która kładzie podwaliny pod sztuczną inteligencję, jaką znamy dziś i którą poznamy w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *