„Wysokie Obcasy” oraz Fundacja Wysokich Obcasów solidarne z Ukrainkami

Redakcja „Wysokich Obcasów” oraz Fundacja Wysokich Obcasów uruchomiły specjalną zbiórkę pod hasłem „Solidarność kobiet nie zna granic” – całość środków zostanie przekazana organizacjom charytatywnym pomagającym ofiarom wojny w Ukrainie. Serwis Wysokieobcasy.pl zmienił także swoją winietę – od dzisiaj, 8 marca br. przez najbliższy tydzień logo serwisu będzie pisane cyrylicą. 

 

Redakcja sobotniego magazynu „Gazety Wyborczej” oraz Fundacja Wysokich Obcasów włączają się w pomoc Ukrainie, uruchamiając zbiórkę na rzecz jej mieszkańców. Całość środków przekazanych Fundacji zostanie przelana na konta organizacji charytatywnych koncentrujących się na pomocy uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy.

– Fundacja Wysokich Obcasów jest fundacją solidarności. Zawsze stoimy za słabszymi i potrzebującymi pomocy. Dzisiaj tej pomocy potrzebują nasi przyjaciele w Ukrainie i w związku z tym wszystkie darowizny na rzecz Fundacji będą od tej pory – przez najbliższe tygodnie przekazywane organizacjom, które wykorzystają te środki do udzielenia pomocy ofiarom wojny w Ukrainiemówi Zuzanna Lewandowska, wiceprezeska Fundacji Wysokich Obcasów.

Informacje o tym, gdzie wpłacać datki, można znaleźć na stronie Fundacji lub na Wysokieobcasy.pl.

Zbiórce towarzyszy kampania promocyjna pod hasłem „Solidarność kobiet nie zna granic” prowadzona od dzisiaj – 8 marca br. w serwisie Wysokieobcasy.pl.

„Wysokie Obcasy”, wraz z innymi mediami i markami Grupy Agora, objęły również medialne partnerstwo nad specjalnym Funduszem Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy pt. „Cześć Dziewczyny!”, stworzonym przez Kulczyk Foundation. Gromadzone w nim środki przeznaczone zostaną na długofalową pomoc dla wszystkich kobiet i ich rodzin, które muszą odnaleźć się w Polsce po wyjeździe z kraju objętego wojną.

Inauguracja Funduszu miała miejsce dzisiaj – 8 marca br., czyli w dniu obchodzonego w wielu krajach święta kobiet. Z tej okazji m.in. w serwisie Wysokieobcasy.pl opublikowany został list od „Dziewczyn z Polski” do „Dziewczyn z Ukrainy”. Więcej informacji na temat Funduszu oraz jego wsparciu przez media i marki Agory znaleźć można na agora.pl/ dla-prasy.

Ponadto dzisiaj, 8 marca br. – w ramach solidarności z Ukrainą i Ukrainkami – serwis Wysokieobcasy.pl zmienił swoją winietę. Przez najbliższy tydzień logo serwisu będzie pisane cyrylicą, a po jego lewej stronie zawiśnie flaga Ukrainy.

Nowe projekty „Wysokich Obcasów” i Fundacji Wysokich Obcasów wspierające Ukrainę wpisują się w działania mediów i marek Grupy Agora z ostatnich dni podejmowanych na rzecz zaatakowanego kraju i jego mieszkańców. Więcej informacji na ten temat można znaleźć m.in. na agora.pl/dla-prasy.

„Wysokie Obcasy” to magazyn „Gazety Wyborczej” tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i tych niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Wiele miejsca redakcja poświęca też tematowi rodzicielstwa. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wszystkie ​teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Fundacja Wysokich Obcasów powstała w 2018 r. jako wspólna inicjatywa Agory oraz marki „Wysokie Obcasy”. Działa na rzecz praw kobiet, w szczególności podejmując inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji, na forum międzynarodowym i w Polsce. Jej dodatkowym celem jest integracja środowisk feministycznych, artystycznych, dziennikarskich, biznesowych i naukowych, a także zapobieganie wszelkim formom przemocy wobec kobiet oraz promowanie zdrowia kobiet i dostępu do edukacji seksualnej.

Fundacjawysokichobcasow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *