XPG prezentuje nowość – wentylator Vento PRO będący wynikiem współpracy z japońskim Nidec Corporation

XPG prezentuje nowość – wentylator Vento PRO będący wynikiem współpracy z japońskim Nidec Corporation.

 

Użytkownicy PC wiedzą, że wydajne podzespoły zamknięte w ciasnej obudowie generują dużo ciepła. Z tego względu producenci obudów często, aby poprawić przepływ powietrza, dodają dodatkowe wentylatory lub pozostawiają na nie dodatkowe miejsce.

Dobra wentylacja “skrzynki” to ważna sprawa

Zastosowanie dodatkowych wentylatorów pozwala z jednej strony wtłoczyć więcej chłodnego powietrza z zewnątrz do wnętrza obudowy, a z drugiej pozwolić gorącemu powietrzu wydostać się z wnętrza. Niestety, w większości przypadków fabryczne wentylatory robią to, co nich należy, ale kosztem pogorszenia kultury pracy. Rozwiązaniem dla wymagających użytkowników są wentylatory, które zapewniają duży przepływ powietrza i wysokie ciśnienie statyczne przy niskich obrotach. Na rynku istnieje stosunkowo niewiele podmiotów mogących takie połączenie zapewnić. Do ich grona dołącza XPG przy współpracy z Nidec Corporation.

XPG Vento PRO

XPG Vento Pro to konstrukcja w standardzie 120 mm wykorzystująca technologię Gentle Typhoon Fan, która charakteryzuje się przepływem powietrza wynoszącym do 76 CFM oraz ciśnieniem statycznym 3.15mm H₂O. Wszystko przy maksymalnej prędkości obrotowej 2150 RPM oraz głośności 28 do dBA. Cicha praca jest możliwa dzięki połączeniu podwójnych łożysk japońskiej produkcji i podkładek antywibracyjnych. Nie mogło też zabraknąć 4-pinowego złącza z kontrolerem PWM, przez co prędkość obrotowa może być automatycznie dostosowywana do warunków panujących wewnątrz obudowy lub ręcznie konfigurowana przez użytkownika.

Wentylatory Vento PRO będą objęte 5-letnią gwarancją i są obliczone na 250 000 godzin bezawaryjnej pracy w temperaturze 25 stopni Celsjusza lub 60 000 godzin w przypadku 60 stopni Celsjusza.

Cena Vento PRO będzie dostępne w sprzedaży od połowy grudnia w cenie 99 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *