MediaZapowiedzi TV

„Z zapartym tchem” – filmy Iñárritu, Manna i Soderbergha w Warner TV

Zaskakujące wydarzenia, które wiążą ze sobą pozornie obce osoby, pełne napięcia interakcje – to tylko jedne z wielu cech ekscytujących produkcji ze styczniowego cyklu Warner TV. W programie pojawią się tytuły od takich reżyserów jak Alejandro Iñárritu, Michael Mann i Steven Soderbergh. Emisja „Z zapartym tchem” od wtorku 3 stycznia o 21:00.

 

Alejandro Iñárritu słynie z filmów, które wywołują u widzów intensywne odczucia. W produkcji „21 gramów” pokazuje, że zmarli bliscy, choć już nieobecni, wciąż mają wpływ na życie pozostałych na tym świecie osób. Bohaterów historii wyreżyserowanej przez Iñárritu łączy wypadek samochodowy spowodowany przez jednego z nich. W dramatycznym incydencie ginie żona jednej z głównych postaci. Tytułowe 21 gramów to według niektórych teorii waga duszy opuszczającej ciało. Czy bohaterowie poradzą sobie ze znaczeniem tak pozornie niewielkiego ciężaru?

Losy postaci z produkcji „Gorączka” również są skrzyżowane na zawsze. Film nominowanego do Oscara reżysera Michaela Manna opowiada o grupie przestępczej, która przez przypadek pojawia się na celowniku policji. Na jednym z miejsc zbrodni zostawiają po sobie ślad, a funkcjonariusze służb szybko ten ślad znajdują. Rozpoczyna się pościg pomiędzy porucznikiem i przestępcą z grupy. Produkcja to nie tylko pojedynek postaci, ale także wielkie aktorskie starcie dwóch legend: Roberta De Niro i Ala Pacino.

„Traffic” w reżyserii Stevena Soderbergha, mistrza kina filmów akcji i thrillerów, pokazuje perspektywy różnych osób uwikłanych w walkę z narkotykami. Jest to policjant, który zaczyna kwestionować wybory i motywacje przełożonego. To również poważany sędzia, który bezlitośnie ocenia uzależnionych od narkotyków – do momentu, gdy ten los nie spotyka jego córki. Na ekranie pojawi się także żona uwięzionego narkotykowego przestępcy i dwoje agentów służb specjalnych.

„Człowiek na krawędzi” dotrzymuje obietnicy zawartej w tytule: trzyma na krawędzi emocji. Na jednym z wyższych pięter nowojorskiego wieżowca pojawia się mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że chce z niego zeskoczyć. To były przestępca, który odsiedział karę. Domaga się rozmowy z konkretną negocjatorką, policja wysyła więc na miejsce psycholożkę Lydię. Zaplątani w sprawę nie wiedzą jednak, że to tylko przykrywka. Przeciągające się negocjacje mają odciągnąć uwagę policjantów od największego w historii skoku na nowojorską giełdę diamentów.

Cykl zakończy „Ława przysięgłych”. Film oparty na książce Johna Grishama zabiera widzów na salę sądową, gdzie każda kolejna wypowiedź świadków i prawników zagęszcza napiętą atmosferę. Historia dotyczy wdowy, która straciła męża w strzelaninie, ale zamiast szukać sprawiedliwości u zabójców, pozywa producenta broni. Sprawa ta pozornie jest walką z przemysłem zbrojeniowym, ale za kulisami odbywają się machinacje członka ławy przysięgłych i jego partnerki, którzy chcą w procesie ugrać coś dla siebie.

Emisja cyklu „Z zapartym tchem” w każdy wtorek stycznia o 21:00 w Warner TV.

3.01 – „21 gramów”

10.01 – „Gorączka”

17.01 – „Traffic”

24.01 – „Człowiek na krawędzi”

31.01 – „Ława przysięgłych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *