Zakończenie sezonu skoków narciarskich w Eurosporcie 1

Jedna z największych skoczni świata, słynna Letalnica będzie od czwartku gościła najlepszych skoczków świata, którzy w Słowenii zakończą emocjonujący sezonu Pucharu Świata 2017/2018. Zdobywcą Kryształowej Kuli po raz drugi w karierze został Kamil Stoch. Polak ma jeszcze szansę na co najmniej jedno trofeum za wygranie miniturnieju Planica 7. Kwalifikacje i wszystkie konkursy w Planicy od czwartku wyłącznie w Eurosporcie 1 i Eurosport Player.

 

 

 

W trakcie tegorocznego sezonu Pucharu Świata odbyły się już trzy turnieje – na przełomie grudnia i stycznia skoczkowie rywalizowali w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, a na początku lutego oraz w marcu w pracujących jeszcze na swoje imię Willingen Five Raw Air. We wszystkich cyklach bezkonkurencyjny był Kamil Stoch, który w TCS powtórzył niesamowite osiągnięcie Svena Hannawalda, wygrywając wszystkie cztery konkursy. W Planicy potrójny mistrz olimpijski powalczy o kolejny laur – zwycięstwo w pierwszej edycji Planica 7.  Zwycięzcą słoweńskiego miniturnieju zostanie skoczek z najwyższą notą punktową za wyniki z serii kwalifikacyjnej, konkursu drużynowego oraz dwóch indywidualnych. Wszystkie etapy pokaże wyłącznie Eurosport 1 oraz Eurosport Player.

Teoretycznie Stoch ma jeszcze szansę na triumf w klasyfikacji w lotach, ale nawet w przypadku zwycięstw w obu konkursach indywidualnych Polak musi liczyć na gorszą dyspozycję Norwegów – Andresa Stjernena, Roberta Johanssona i Daniela Andre Tande, którzy dominują na mamutach w tym sezonie.

Kamil Stoch, który od ubiegłego roku jest rekordzistą skoczni w Planicy (251,5 m) w niedzielę, 25 marca odbierze Kryształową Kulę. Widzowie Eurosportu 1 zarówno przed niedzielnym konkursem, jak i po nim będą mogli śledzić specjalne studio z Michałem Korościelem i Jakubem Kotem. Najważniejsze momenty Pucharu Świata, materiały wideo, artykuły i analizy dostępne są także na stronie internetowej eurosport.interia.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Program transmisji z Planicy w Eurosporcie 1 i Eurosport Player:

  • Czwartek, 22 marca, 10:45, kwalifikacje do konkursów indywidualnych
  • Piątek, 23 marca, 14:45, konkurs indywidualny
  • Sobota, 24 marca, 9:45, konkurs drużynowy
  • Niedziela, 25 marca, 9:30 studio
  • Niedziela, 25 marca, 10:00, konkurs indywidualny
  • Niedziela, 25 marca, 11:45, studio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *