MediaPolsatZapowiedzi TV

Zgaduj z Jessem w Polsat JimJam

Jess, kot znany z bajki „Listonosz Pat” zaprasza wszystkie dzieci do poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego nas świata. W każdym odcinku poznamy ciekawe fakty z dziedziny przyrody czy nauki. A wesołe zwierzątka, bohaterowie serii, sprawią, że będziemy się przy tym świetnie bawić. Na przygody Jessa i pozostałych zwierząt zapraszamy od 20 stycznia codziennie o 10:36, 14:38 i 18:00 w POLSAT JimJam.

 

 

 

 

Głównym bohaterem serii jest Jess, czarno-biały kot znany z bajki „Listonosz Pat”, który wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka na farmie. Wspólnie się bawią i poznają otaczający ich świat poprzez zadawanie pytań rozpoczynających się od „po co?”, „jak?” „gdzie?” czy „dlaczego?”. Oglądając ich przygody dowiemy się m.in., dlaczego pająki budują pajęczyny, pszczoły robią miód oraz gdzie się podział cień.

W jednym z odcinków Jess i Horacy chcą pobawić się łódką, ale niestety nie wiedzą, jak ją zbudować. Proszą o pomoc przyjaciół i wspólnie zaczynają szukać przedmiotów, które unoszą się na wodzie. Kamień i miseczka okazują się za ciężkie, a liść i kwiatek za bardzo różnią się kształtem. Kiedy wiatr zwiewa z głowy Jessa czapeczkę marynarza okazuje się, że unosi się na wodzie i nawet wygląda jak łódka!

Innym razem przyjaciele są zaproszeni na przyjęcie Wandy, które ma odbyć się na zewnątrz. Jednak wszystkim poza Baa, który ma ciepłe futerko, jest bardzo zimno. Zwierzęta zastanawiają się, jak mogą się ogrzać. Czy powinni na zmianę nosić jedną czapkę, zanurzyć się w błocie, a może przykryć sianem? W końcu okazuje się, że kiedy zaczynają się bawić i biegać, nikt już nie czuje zimna.

„Zgaduj z Jessem” to animowany serial edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. W każdym odcinku Jess zaprasza najmłodszych widzów do poszukiwania odpowiedzi dotyczącej wybranego zagadnienia. Seria nie tylko rozbudza w dzieciach ciekawość i pasję do odkrywania tajemnic nauki i przyrody, ale także pomaga rozwinąć umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego.

 

Seria „Zgaduj z Jessem” od 20 stycznia codziennie o 10:36, 14:38 i 18:00 w POLSAT JimJam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *