„Wielkie projekty” wracają w styczniu na BBC Lifestyle

Kevin McCloud przedstawia jedenastą serię „Wielkich projektów”, w której będziemy mogli zobaczyć kolejne niesamowite projekty ambitnych i nieustraszonych Brytyjczyków, którzy pokusili się o zbudowanie domów swoich marzeń, jakich z trudem szukać w typowych katalogach budowlanych.

 

 

 

 

Na początku serii spotykamy Gwyna i Kate, którzy desperacko potrzebują większej przestrzeni życiowej dla swojej rodziny. Ich plany na tradycyjny dom szybko uległy zmianie, gdy zakochali się w rozpadającym się klasycznym kinie z lat 20. położonym w sercu rodzinnego miasta w South Yorkshire. Mając niewielką wiedzę na temat renowacji, odważnie przystąpili do remontu i rozbudowy pięknego ale jednak wraku, aby stworzyć z niego ciepły i rodzinny dom. Ich pomysł na konwencjonalne miejsce do życia zostaje jednak zakwestionowany przez ich starego znajomego ze szkoły – architekt przekonuje ich do użycia betonu i przekształcenia zrujnowanego budynku w hołd dla modernizmu. Jeśli się powiedzie, ten niezwykły projekt stanie się istnym pomnikiem brutalizmu jednocześnie zapewniając Gwynowi i Kate wyjątkowe miejsce do życia. Renowacja zabytkowego budynku może zainicjować pozytywne zmiany w ich historycznym miasteczku, któremu miejscami bardzo przydałaby się rewitalizacja.

Tymczasem w Yorku Martin i Kae Walker podejmują się swojego najtrudniejszego wspólnego projektu – zarówno jako para, jak i partnerzy biznesowi – zamierzają zbudować dla swojej rodziny dom inspirowany gigantyczną szopą. Martin jest architektem specjalizującym się w przestrzeniach przemysłowych. Ma chorobliwą obsesję na punkcie tego, żeby wszystko do siebie pasowało. Kae’a jest dyrektorem artystycznym, której pasją jest budowanie przestrzeni z duszą. Niełatwo spotkać dwie bardziej skrajne osobowości od nich dwojga. Ich wizje domowego zacisza są równie odległe. Kae marzy o rodzinnym domu, w którym nie brakuje ciepłej i przytulnej atmosfery. Martin przywykł do budowy gigantycznych kwadratowych magazynów. Pożenienie tych dwóch podejść będzie ogromnym wyzwaniem, szczególnie przy bardzo napiętym budżecie.

Od renowacji rozkładającego się kina z lat dwudziestych w South Yorkshire, po miniaturową rezydencję w stylu Hollywood Hills w północnym Londynie, seria śledzi podróż przepełnionych pasją i entuzjazmem ludzi których celem jest stworzenie jednych z najbardziej niezwykłych lub ekstrawaganckich domów w Wielkiej Brytanii.

Premiera 11. sezonu „Wielkich projektów” już w środę 22 stycznia o godz. 19:55 na BBC Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *