Zmiany w redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej”

Maciej Nowakowski od 1 grudnia br. jest zastępca redaktora naczelnego Gazety Stołecznej, a nowym szefem olsztyńskiej redakcji został Norbert Kaczan.

 

Maciej Nowakowski – do tej pory szef „Gazety Wyborczej” w Olsztynie – jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Z „Gazetą Wyborczą” jest związany od 2000 r. Jako dziennikarz pisał m.in. o edukacji, szkolnictwie wyższym, inwestycjach drogowych. W 2005 r. został sekretarzem redakcji, a w 2007 r. – redaktorem naczelnym dziennika w Olsztynie.

Ostatnie cztery miesiące spędził on w „Gazecie Stołecznej” uczestnicząc w projekcie stażowo-szkoleniowym, podczas którego zajmował się serwisem internetowym Warszawa.wyborcza.pl.

– Dał się poznać jako świetny redaktor i menedżer, ale także jako człowiek, który doskonale dogaduje się z naszymi dziennikarzami i redaktorami. Zobaczyłam, jak lubi Warszawę, jak ją odkrywa. To była idealna mieszkanka cech na nowego wicenaczelnego redaktora „Stołecznej” – mówi Małgorzata Bujara, redaktor naczelna warszawskiej redakcji.

Maciej Nowakowski zastąpił na stanowisku wicenaczelnego Jakub Chełmińskiego, który pozostaje w redakcji. Zajmie się rozwojem nowych projektów redakcyjnych oraz tematyką ekologiczną. Edyta Różańska – dotyczasowa wicenaczelna „Gazety Stołecznej” – pozostaje na dotychczasowym stanowisku.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec września br. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Wyborczej” przekroczyła 240 tys.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *