Znakomity wynik pierwszego tygodnia premier „Świętego” w Czwórce

Nowy serial Czwórki „Święty” w pierwszym tygodniu emisji oglądało średnio 1,6 mln osób przy udziałach w rynku na poziomie 10,6% oraz 7,5% w grupie 16-49. W paśmie „Świętego” – od poniedziałku do czwartku o godz. 20 – Czwórka była trzecią najchętniej oglądaną telewizją, a w grupie komercyjnej – czwartą.

 

 

 

 

 

Jeszcze lepiej w konkurencji z największymi polskimi stacjami Czwórka wypadła wśród widowni, należącej do tzw. „generacji Z”, określanej też jako pokolenie internetowe. W grupie młodych ludzi przed trzydziestką Czwórka – z udziałami sięgającymi 11% (SHR All 16-29) – była wiceliderem rynku, pokonując m.in. emitującą „Hotel Paradise” TVN 7.

Najlepszą dotąd oglądalność odnotował odcinek emitowany 2 marca – blisko 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 11,3% wśród wszystkich widzów oraz 8% grupie komercyjnej, zapewniających Czwórce trzecią lokatę na polskim rynku. W grupie 16-29 udziały wyniosły wówczas aż 12,3% , przekładając się na drugie miejsce Czwórki wśród polskich stacji telewizyjnych.

Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli… sołtysa! Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Serial można oglądać na antenie Czwórki od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20 zaraz po „Policjantkach i Policjantach”.

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” znaleźli się m.in.: Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska.

Reżyserem „Świętego” jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza – Błażej Przygodzki, a producentką – Monika Galliot Salińska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *