31. kolejki Bundesligi na Platformie Canal+

W nadchodzącej kolejce niemieckiej ekstraklasy zapraszamy na dwa pojedynki, w których powinniśmy zobaczyć trzech naszych zawodników. Dla kibiców Bundesligi, którzy nie zdecydują się na oglądanie jednego spotkania rozgrywanego o tej samej porze, przygotowaliśmy także łączoną relację: Mecz+Mecz.

 

 

FORTUNA DUESSELDORF – BORUSSIA DORTMUND

Piłkarze Fortuny, w ubiegłym roku jako pierwszoroczniak bez problemów utrzymali się w Bundeslidze. W trwającej kampanii, gracze z Duesseldorfu potwierdzają zasadę, że dla beniaminka trudniejszy jest drugi sezon w elicie. Zespół Dawida Kownackiego plasuje się na pozycji barażowej, ma trzy punkty straty do ostatniego bezpiecznego miejsca, które zajmuje Mainz oraz taki sam dystans przewagi nad potencjalnym spadkowiczem z Bremy.

W 31. kolejce Bundesligi piłkarzy Uwe Roeslera czeka jednak trudne zadanie – pojedynek z Borussią Dortmund. Łukasz Piszczek i jego BVB, choć na tytuł mistrzowski mają coraz mniejsze szanse, to poza porażką, w dodatku raczej dyskusyjną z Bayernem, imponują formą i spotkania wznowionych rozgrywek rozstrzygają na swoją korzyść.

HERTHA BERLIN – EINTRACHT FRANKFURT

Pod pieczą Bruno Labbadii zawodnicy Herthy, ze zbieraniny, która wolno dryfowała w kierunku dolnych rejonów tabeli, przeistoczyli się w ekipę, która przebija się w tabeli i nieśmiało zaczyna myśleć o europejskich pucharach. Na to być może zabraknie już czasu, ale berlińska Stara Dama, po wznowieniu rozgrywek prezentuje się zdecydowanie dostojniej niż przed zawieszeniem ligi.

Coraz lepiej po wodzą Labbadii – w przeszłości napastnikiem więcej niż solidnym, spisuje się nasz Krzysztof Piątek, który do goli z rzutów karnych, wreszcie dołożył trafienie z gry przeciw Augsburgowi. Eintracht natomiast w tym sezonie rozczarowuje, ale Orły to drużyna, która nadal rywalizuje na trzech frontach. Poza Bundesligą piłkarze Adiego Huettera pozostaję w grze o Puchar Niemiec i Ligę Europy UEFA.

Plan transmisji 31. kolejki Bundesligi na na Platformie Canal+:

sobota, 13 czerwca

15:25 Fortuna Duesseldorf – Borussia Dortmund, CANAL+ PREMIUM komentarz: Bartosz Gleń, Tomasz Ćwiąkała

15:25 Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt, CANAL+ SPORT2 komentarz: Edward Durda, Grzegorz Kaczmarczyk

15:25 Mecz+Mecz, CANAL+ SPORT komentarz: Żelisław Żyżyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *