A+E Networks zdobywcą Tytanowego Oka

Akcja #LiniaProsta telewizji Lifetime została uznana WYDARZENIEM ROKU podczas XII edycji Festiwalu Kanałów Tematycznych organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej w Poznaniu. Statuetka Tytanowego Oka powędrowała do nadawcy kanału A+E Networks Poland podczas 44. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2017 w dniu 10 października 2017 roku.

 

Akcja #LiniaProsta została zorganizowana w marcu tego roku przez telewizję Lifetime z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Celem akcji było zebranie pieniędzy na wsparcie usamodzielniania osób z zespołem Downa. Aby przyłączyć się do akcji należało narysować na swojej dłoni linię prostą a następnie zrobić jej zdjęcia i wstawić do sieci razem z hasztagiem akcji. Narysowana linia prosta symbolizowała charakterystyczną dla osób z zespołem Downa pojedynczą prostą linię papilarną przebiegającą przez wnętrze ich dłoni. Za każde zdjęcie telewizja Lifetime zobowiązała się przekazać 5 zł na konto Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”. O niekwestionowanym sukcesie akcji świadczą zarówno statystyki (ponad 10 milionowy zasięg, 16.5 miliona impresji, 2.5 miliona interakcji) jak i zaangażowanie znanych osób w jej udział, w tym m.in. Anny Lewandowskiej, Maffashion, Mateusza Damięckiego, Anny Dymnej, Michała Szpaka, Zosi Ślotały, Alana Andersza, Kamili Szczawińskiej, Marcina Mroczka, Karoliny Malinowskiej, Pawła Małaszyńskiego oraz Andrzeja Wrony. Po zakończeniu akcji, A+E Networks przekazała 47 tysiecy złotych na konto Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”.

Konferencja PIKE jest najważniejszym w naszym regionie Europy spotkaniem mediów elektronicznych, które na stałe wpisało się w kalendarz branży kablowej, telewizyjnej i telekomunikacyjnej. Tegorocznym motywem konferencji było hasło „Nowe wyzwania i trendy w globalnym świecie medialnym”. W dniach 9-12 października do Poznania przyjechali znamienici goście a wśród nich przedstawiciele Rządu, Parlamentu, Komisji Europejskiej, regulatorów, zagranicznych i krajowych operatorów sieci kablowych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *