AMD prezentuje gotowe do wdrożenia systemu głębokiego uczenia

W trakcie kończących się właśnie targów ISC 2018 firma AMD zaprezentowała kolejne osiągnięcia w dziedzinie głębokiego uczenia i superkomputerów, czyli gotowe do wdrożenia platformy serwerowe AMAX, Exxact, Inventec i Supermicro, które napędzane są przez procesory AMD EPYC oraz akceleratory Radeon Instinct.

 

 

 Te nowe rozwiązania to kolejne przykłady rozwoju firmy na tym polu i znakomita prognoza na przyszłość, zwłaszcza w połączeniu niedawną demonstracją 7-nanometrowych układów Radeon „Vega” do użytku jako profesjonalnych akceleratorów oraz zapowiedzią 7-nanometrowego procesora EPYC o kodowej nazwie „Rome” – jego dostawy powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Wymienione systemy mogą być łatwo skonfigurowane dzięki najnowszym sterownikom ROCm i bibliotekom MIOpen, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do innych struktur (frameworków) głębokiego uczenia, takich jak np. TensorFlow czy Caffe. Oto szczegóły poszczególnych rozwiązań:

  • AMAX ServMax P47: gotowe do wdrożenia rozwiązanie do głębokiego uczenia w oparciu o TensorFlow i Caffe w formie serwera 2U z procesorem AMD EPYC i 4 akceleratorami Radeon Instinct MI25;
  • Inventec P47G4: optymalne rozwiązanie do głębokiego uczenia w formie 1-gniazdowego serwera 2U z procesorem AMD EPYC i 4 akceleratorami Radeon Instinct MI25;
  • Supermicro SuperServer 4029GP-TRT2: potężne rozwiązanie do głębokiego uczenia single-root w formie serwera 4U z dwoma procesorami Intel Xeon i aż 8 akceleratorami Radeon Instinct MI25;
  • Exxact Tensor TS4-672702-AML: szybkie i łatwe we wdrożeniu rozwiązanie do głębokiego uczenia w optymalnej konfiguracji dla działań single-root w formie serwera 4U z dwoma procesorami Intel Xeon i aż 8 akceleratorami Radeon Instinct MI25.

Firma AMD ponadto poinformowała, że Narodowy Instytut Fizyki Nuklearnej (INFN) we Włoszech wybrał procesory AMD EPYC 7351 do swojego klastra obliczeniowego. INFN to wiodąca w Europie instytucja, która przeprowadza teoretyczne i eksperymentalne badania w takich dziedzinach, jak fizyka subatomowa, atomowa i astrofizyki cząstek, a przy tym udostępnia na zewnątrz potężną moc obliczeniową innym zainteresowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *