MediaZapowiedzi TV

Atak zombie – cykl filmowy w marcu na kanale AMC

W marcu na kanale AMC zapanuje napięta atmosfera, a to za sprawą filmów, w których bohaterowie próbują powstrzymać inwazje żywych trupów. W sobotnie wieczory zapraszamy na cykl „Atak Zombie”, a w nim na mrożące krew w żyłach produkcje! Zobaczymy m.in. „Kroniki żywych trupów”, w których grupa studentów natrafia na umarlaków podczas kręcenia horroru. Thriller „Kwarantanna” z Jennifer Carpenter w roli głównej to historia o tajemniczych wydarzeniach, do których doszło w zamkniętym budynku. W horrorze „Outpost: Front wschodni” rosyjscy komandosi próbują unicestwić przerażający plan nazistów, z kolei oparty na serii gier wideo, „Resident Evil” przedstawia próbę uratowania świata przed rozprzestrzeniającym się w zastraszającym tempie niebezpiecznym wirusem…

 

KRONIKI ŻYWYCH TRUPÓW
(2007)
sobota, 6 marca o 22:00

W swoim pierwszym od ponad dwóch dekad niezależnie wyprodukowanym filmie o zombie, George A. Romero powraca do korzeni historii o żywych trupach.

Grupa studentów kręci w lesie horror. Gdy odkrywają, że umarli zaczynają ożywać, kierują kamery na prawdziwy horror, którego są świadkami. Tworzą osobisty zapis krwawych spotkań z żywymi trupami i destrukcji wszystkiego, co jest im bliskie.

Tytuł: Kroniki żywych trupów (Diary of the Dead)
Reżyser: George A. Romero
Występują: Michelle Morgan, Joshua Close, Shawn Roberts, Todd Schroeder

SURVIVAL OF THE DEAD
(2009)
sobota, 6 marca o 23:55

Mistrz filmu grozy odkrywa na nowo współczesny horror jako gatunek i wyznacza nowe granice konfliktu między żywymi i umarłymi.

Zmęczona walką grupa żołnierzy zostaje zwabiona na odległą wyspę, która ma być ostatnim rajem na ziemi. Wkrótce odkrywają, że nawet tam, daleko od cywilizacji, nie ma ucieczki od świata ogarniętego wojną.

Tytuł: Survival of the Dead
Reżyseria: George A. Romero
Występują: Alan von Sprang, Kenneth Welsh, Kathleen Munroe

KWARANTANNA
(2008)
sobota, 13 marca o 22:00

Reporterka telewizyjna Angela Vidal i operator kamery spędzają nocną zmianę w remizie strażackiej w Los Angeles. Gdy przychodzi zgłoszenie o mrożących krew w żyłach okrzykach dochodzących z jednego z okolicznych mieszkań, natychmiast tam jadą. Na miejscu okazuje się, że mieszkanka budynku została brutalnie zaatakowana przez coś nieznanego.

Wkrótce kilku jej sąsiadów spotyka to samo. Razem z ekipą telewizyjną próbują uciec, ale budynek zostaje poddany kwarantannie. Odcięto dostęp do telefonów, Internetu i telewizji. Kiedy kwarantanna dobiega końca, jedynym dowodem na to, co się stało, jest film Angeli Vidal.

Tytuł: Kwarantanna (Quarantine)
Reżyseria: John Erick Dowdle
Występują: Jennifer Carpenter, Jay Hernandez, Columbus Short, Greg Germann, Steve Harris, Dania Ramirez

OUTPOST: FRONT WSCHODNI
(2012)
sobota, 13 marca o 23:50

Akcja filmu toczy się w roku 1944, daleko za liniami frontu wschodniego. Po udanym nalocie na konwój nazistów, sierżant Dolokhov i jego rosyjscy komandosi znajdują szokujące badania, które mogą zmienić przebieg wojny. Zanim udaje im się trafić w bezpieczne miejsce, zostają złapani przez wrogów.

W nazistowskiej jednostce Rosjanie odkrywają armię nieumarłych niemieckich żołnierzy. Komandosi muszą stawić czoła wielu przeszkodom, żeby wydostać się z przerażającego obiektu, zanim naziści zdążą udoskonalić swoje badania i wypuścić armię zombie na całą Europę.

Tytuł: Outpost: Front wschodni (Outpost – Rise of the Spetsnaz)
Reżyseria: Kieran Parker
Występują: Bryan Larkin, Ivan Kamaras, Velibor Topic

MARTWE ZŁO
(1981)
sobota, 20 marca o 22:00

Podczas wakacyjnego wyjazdu pięcioro studentów robi nieplanowany postój w opuszczonej górskiej chacie otoczonej gęstymi lasami. Wewnątrz domku znajdują starożytną okultystyczną księgę pełną hieroglifów i makabrycznych ilustracji, sztylet z ludzkich kości oraz magnetofon szpulowy.

Nagrana wiadomość, czytana przez profesora archeologii, opisuje zawartość sumeryjskiej „Księgi Umarłych”, wypełnionej zaklęciami służącymi do ożywiania demonów z innego świata, które mogą opętać żywych. Odtwarzane później tego wieczoru tłumaczenia rytualnych pieśni wywołują wstrząs u niezwykle wrażliwej Shelly… i jednocześnie wyzwalają złowrogi byt z głębi lasu.

Tytuł: Martwe zło (The Evil Dead)
Reżyseria: Sam Raimi
Występują: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich, Sarah York

NOC ŻYWYCH TRUPÓW
(1990)
sobota, 20 marca o 23:45

Oryginalny czarno-biały film „Noc żywych trupów” George’a Romero przekroczył granice horroru, a publiczność na całym świecie okrzyknęła go filmowym klasykiem.

Ten remake w reżyserii Toma Saviniego, wieloletniego eksperta Romero od efektów specjalnych, barwnie ożywia koszmarną i mrożącą krew w żyłach akcję. Siedem osób barykaduje się w gospodarstwie, kiedy armia mięsożernych zombie grasuje po okolicy.

Tytuł: Noc żywych trupów (Night of the Living Dead)
Reżyseria: Tom Savini
Występują: Tony Todd, Patricia Tallman, Tom Towles

RESIDENT EVIL
(2002)
sobota, 27 marca o 22:00

Thriller oparty na popularnej serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnym podziemnym ośrodku badawczym. Wybucha epidemia śmiertelnego wirusa, a Czerwona Królowa, komputer kontrolujący ośrodek, zamyka cały obiekt i zabija wszystkich uwięzionych pracowników. Grupa komandosów pod dowództwem Alice i Rain chce odizolować wirusa od świata.

Odkrywają, że pracownicy ośrodka tak naprawdę nie zginęli, tylko stali się żarłocznymi nieumarłymi – jedno ugryzienie lub zadrapanie przemienia ich ofiarę w żywego trupa. Alice i jej oddział mają trzy godziny na to, by pokonać szereg przerażających przeszkód i zakończyć misję, zanim wirus opanuje Ziemię.

Tytuł: Resident Evil
Reżyseria: Paul W. S. Anderson
Występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purejoy

RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA
(2004)
sobota, 27 marca o 23:55

W sequelu filmowego hitu „Resident Evil” spełnia się największy koszmar Alice (Milla Jovovich). Śmiercionośny wirus, który bohaterka i jej elitarny oddział próbowali zniszczyć, wydostał się z Racoon City.

Po tym jak Umbrella Corporation schwytała Alice w celu przeprowadzenia eksperymentu, kobieta została genetycznie wzmocniona nowymi mocami, zmysłami oraz zręcznością.

Tytuł: Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)
Reżyseria: Alexander Witt
Występują: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Oded Fehr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *