PolsatSport w TV

Babilon MMA 12: Pawlak vs Błeszyński w Polsacie Sport Extra

7 lutego odbędzie się dwunasta gala spod znaku Babilon MMA. W Łomży poznamy trzeciego mistrza organizacji: w walce wieczoru o tytuł czempiona wagi średniej zmierzą się Paweł Pawlak (15-4, 8 KO, 3 SUB) i Adrian Błęszyński.

 

 

 

 

Pawlak to prawdziwy weteran polskiego MMA. Miał on okazję walczyć już dla organizacji UFC, a ostatnio stanął przed szansą zdobycia pasa Babilon MMA. Okazało się, że przegrany pojedynek z Danielem Skibińskim w kategorii półśredniej nie przekreślił jego szans na tytuł… mistrza wagi średniej. Teraz zmierzy się z Błeszyńskim, a będzie to trzeci w historii pojedynek o pas tej organizacji.

– Dzięki dodatkowym trzem kilogramom mogłem wzmocnić się fizycznie i teraz czuję się bardzo dobrze. Zbijanie wagi nie było takie trudne, ponieważ mogłem jeść więcej kalorii i robić cięższe treningi. Poza tym na koniec zostało mi tylko kilka kilogramów do zrzucenia, więc tym razem było bardzo sympatyczniepowiedział wojownik z Łodzi.

Błeszyński może uznać ostatni okres za niezwykle udany. W zeszłym roku wygrał trzy z czterech walk, a teraz “Ares” może trafić do historii organizacji.

– Biorąc uwagę, że Paweł walczył w UFC, będzie to mój najsilniejszy przeciwnik. Szanuję go jako przeciwnika. W walce o takiej stawce, o pas, nie mogłem mieć słabego przeciwnika. I cieszę się, że jest to tak ułożony zawodnik. Damy świetną walkępowiedział oponent Pawlaka.

Kibice w Łomży obejrzą także inne wartościowe zestawienia. W Hali im. Olimpijczyków Polskich Piotr Niedzielski spotka się z Brazylijczykiem Marcosem Viniciusem Schmitzem, Filip Stawowy z Konradem Dziczkiem, Adam Biegański z Mateuszem Ostrowskim, Piotr Przepiórka z Marcinem Zembalą, a Kacper Kozikowski z Damianem Zubą.

Karta walk Babilon MMA 12:

karta wstępna:

walka semi pro: Krystian Nosek – Mateusz Kubeł

walka semi pro: Grzegorz Rutkowski – Tomasz Przybył

walka semi pro: Patryk Wieryszko – Krystian Głażewski

karta telewizyjna:

k. półśrednia: Piotr Arnista (0-0) – Piotr Markowski (0-0)

k. lekka: Damian Zuba (0-1) – Kacper Kozikowski (1-0, 1 SUB)

limit umowny do 75 kg: Piotr Przepiórka (3-4, 3 SUB) – Marcin Zembala (3-3, 2 SUB)

k. półciężka: Mateusz Ostrowski (8-9-1, 2 KO, 3 SUB) – Adam Biegański (6-3, 2 KO, 3 SUB)

k. ciężka: Konrad Dziczek (2-1, 2 KO) – Filip Stawowy (5-1, 5 KO)

k. lekka: Piotr Niedzielski (14-4, 4 KO, 5 SUB) – Marcos Vinicius Schmitz (16-6, 8 KO, 2 SUB)

walka o pas kategorii średniej:

Paweł Pawlak (15-4, 8 KO, 3 SUB) – Adrian Błeszyński (9-3, 7 KO, 1 SUB)

Transmisja gali Babilon MMA 12 od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *