Sport w TVTVP

Puchar Świata w skokach: Willingen Five w TVP1 i TVP Sport

Gdzie kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich? Po zawodach w Sapporo czas na powrót do Europy. Skoczkowie wezmą udział w kolejnym miniturnieju w którym do wygrania będzie 25 tysięcy euro. Transmisje Willingen Five w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji.

 

 

 

 

 

Z zawodów na Okurayamie Polacy wrócili w mieszanych nastrojach. W pierwszym konkursie trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, dla którego było to dziesiąte z rzędu podium zawodów Pucharu Świata. Seria przerwana została już dzień później. Mistrz świata z Seefeld po pierwszej serii plasował się tylko za Stefanem Kraftem, ale słabsza druga próba zepchnęła go na szóste miejsce.

Po weekendowym wypadzie do Azji skoczkowie ponownie zawitają do Europy. To dobra informacja dla kibiców, którzy nie będą musieli nastawiać budzików, by wcześnie rano śledzić rywalizację. Pucharowa karuzela przenosi się teraz do niemieckiego Willingen.

Po raz trzeci w historii na Muehlenkopfschanze rozegrany zostanie miniturniej. Zasady Willingen Five przypominają te z turniejów na innych obiektach – w Titsee-Neustadt Five, Planica Seven czy nawet Raw Air. Aby wygrać należy być najlepszym w pięciu punktowanych seriach. Do klasyfikacji zaliczane będą bowiem wyniki piątkowych kwalifikacji oraz czterech serii konkursowych, z sobotnich i niedzielnych zawodów indywidualnych.

W Willingen Five można zarobić aż 25 tysięcy euro. Dokładnie taką samą nagrodę za triumf w Titisee-Neustadt Five zgarnął Japończyk Ryoyu Kobayashi. Co ciekawe nagroda jest wyższa niż w… Turnieju Czterech Skoczni. Triumfator najbardziej prestiżowego turnieju w kalendarzu Pucharu Świata wyjeżdża bogatszy o jedynie 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli niespełna 19 tysięcy euro.

Do tej pory Polacy dobrze radzili sobie w Willingen Five. Historycznym, pierwszym triumfatorem w 2018 roku został Kamil Stoch, który wyprzedził koalicję Norwegów – Johanna Andre Forfanga i Daniela Andre Tande. W czołowej “10” byli też Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Rok później z wygranej cieszył się Markus Eisenbichler, a drugi był Żyła.

Stoch jest rekordzistą obiektu, bo w zawodach pucharowych triumfował na nim trzykrotnie (dwa razy w 2014 i raz w 2015 roku) i dwukrotnie był drugi. Jedną wygraną w Willingen ma na koncie Adam Małysz (2001 rok), a Polacy dwukrotnie byli najlepsi w konkursach drużynowych (2017 i 2019 rok).

Willingen Five – plan transmisji:

Sobota, 8 lutego:

Konkurs indywidualny – transmisja od 15:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji oraz od 15:50 w TVP 1

Niedziela, 9 lutego:

Konkurs indywidualny – transmisja od 15:20 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji oraz od 15:50 w TVP 1

Sobotni konkurs skomentują Sebastian Szczęsny i Mateusz Leleń, a niedzielny Sebastian Szczęsny z Przemysławem Babiarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *