„Bilet za horyzont” – trzecia edycja konkursu stypendialnego „Gazety Wyborczej”

Twórcy projektów, które zmienią świat, poszukiwani! „Gazeta Wyborcza” zaprasza do udziału w konkursie stypendialnym „Bilet za horyzont” wizjonerów, którzy w odpowiedzi na wyzwania jutra chcą już dziś zmieniać rzeczywistość. Konkurs, organizowany w ramach programu „Jutronauci”, to wyjątkowa szansa na zrealizowanie własnego projektu ze wsparciem doświadczonych mentorów i zdobycie wspaniałych nagród. Zgłoszenia można przesyłać do 21 października br.

 

 

 

 

„Jutronauci” to unikalny program, organizowany dzięki współpracy „Gazety Wyborczej” z Sebastianem Kulczykiem, w którym ludzie jutra opowiadają o przyszłości i o najważniejszych wyzwaniach, jakie ona niesie. W wydaniach dziennika i na stronie Wyborcza.pl/Jutronauci dostępne są publikacje o nowych technologiach, przełomowych odkryciach i wyjątkowych ludziach, a także – już wkrótce – informacje o cyklu wydarzeń z udziałem jutronautów odbywających się w kilku miastach Polski.

Integralną częścią programu jest konkurs stypendialny „Bilet za horyzont” otwarty dla wszystkich, którzy zechcą zgłosić swój udział i swoje projekty. Mentorzy, wyłonieni spośród Jutronautów poprzednich edycji, wspierają w nim swoim doświadczeniem i wiedzą wybranego stypendystę.

Uczestnicy konkursu aplikują do wybranych przez siebie mentorów i ubiegają się o nagrody (stypendia) w sześciu kategoriach: moda i sztuka, urbanistyka i architektura, plastic free, nowe technologie i start-upy, przemysł 4.0 i robotyka oraz projekty społeczne.
Każda z kategorii znajduje się pod opieką mentorów – wybitnych specjalistów z sukcesami w swojej dziedzinie, którzy dokonają analizy projektów, a następnie wybiorą zwycięskie osoby – przyszłych jutronautów.
Dodatkowo spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych zostanie wybrana tzw. dzika karta – specjalne wyróżnienie od Sebastiana Kulczyka.

Dla zwycięzców udział w konkursie „Bilet za horyzont” wiąże się z wykorzystaniem wiedzy, doświadczenia, czasu i uwagi mentorów. Na przyszłych jutronautów – ludzi z wizją – czekają wyjątkowe nagrody: wyjazdy, sesje mentoringowe i udział w atrakcyjnych wydarzeniach, np. w seminarium w Londynie czy konferencjach w USA i Japonii.

Zgłoszenia do konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont” można przesyłać poprzez stronę http://wyborcza.pl/Jutronauci/0,170839,25164049.html
Wyniki konkursu poznamy podczas finału programu „Jutronauci”, który odbędzie się 23 listopada 2019 r. w Warszawie.
Sylwetki mentorów można poznać na stronie: http://wyborcza.pl/Jutronauci/0,170833.html
oraz w postach na Facebooku:
Katarzyna Konieczka – moda, rękodzieło, sztuka
Michał Murawski – urbanistyka, architektura, sztuka
Maciej Konopka – plastic free
Sebastian Kulczyk – nowe technologie, biznes, start-upy
Jędrzej Kowalczyk – przemysł 4.0, automatyka, robotyka
Marzena Rudnicka – projekty społeczne, demografia
Więcej o programie „Jutronauci” – agora.pl i Wyborcza.pl/Jutronauci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *