Canal+ Discovery odkrywa fenomen sportu w najmniejszych krajach Europy

Jaka jest najpopularniejsza dyscyplina sportowa na Malcie? W jaki sposób Islandzka reprezentacja jest w stanie pokonać Brytyjską legendę futbolu? Na te i wiele innych pytań odpowie dziennikarka Marcelina Rutkowska, odkrywając fenomen sportu w najmniejszych krajach Europy. Program „Małe kraje, wielki sport” już od 1 maja na antenie CANAL+ DISCOVERY.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
Wielką podróż rozpoczniemy od jednego z najmniejszych krajów świata – Malty, zamieszkałej przez zaledwie 430 tysięcy osób, której mieszkańcy grają głównie w piłkę nożną i waterpolo. Maltańczycy wierzą, że sportowiec to wzorowy obywatel. Czy to właśnie tajemnica sportowych sukcesów małych państw?
Na to i wiele innych pytań podczas swoich wojaży odpowie dziennikarka zakochana zarówno w sporcie, jak i podróżach – Marcelina Rutkowska. Odwiedzi m.in. Gibraltar, Kosowo, Watykan czy Luksemburg udowadniając, że nawet najmniejsza populacja może wychować zawodników na najwyższym, światowym poziomie.
Nie zabraknie również spotkań z wyjątkowymi sportowcami. Marcelina porozmawia m.in. z luksemburskim kolażem Andym Schleckiem, polskim piłkarzem, który aktualnie mieszka w Mokano – Kamilem Glikiem oraz z popularnym piłkarzem z San Marino – Massimo Boninim. W Islandii dziennikarka pozna zagadkę reprezentacji, która ku zaskoczeniu wszystkich kibiców pokonała Anglię – ojczyznę futbolu, w trakcie Euro 2016. Jak się okazuje, zwycięska drużyna składa się z piłkarzy amatorów – głównie dentystów i reżyserów.
Premierowe odcinki w każdy wtorek już od 1 maja o godz. 21:40 na antenie CANAL+ DISCOVERY.
Za produkcję programu odpowiada Discovery Networks.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *