Decydujące rozstrzygnięcia Grand Slam na żywo w Sportklubie

Od soboty w Wolverhampton światowa czołówka darta walczy o zwycięstwo w elitarnym Grand Slam. Decydujące rozstrzygnięcia turnieju wyłącznie w Sportklubie. W czwartek cztery ostatnie spotkania 1/8 finału, w piątek i sobotę ćwierćfinały, a w niedzielę półfinały i wielki finał imprezy. Wszystkie mecze na żywo w Sportklubie.

 

W środowych meczach 1/8 finału awans do najlepszej ósemki Grand Slam wywalczyli Peter Wright, Mensur Suljović, Gary Anderson i Glen Durrant. Najwięcej kłopotów ze zdobyciem promocji miał ostatnich z nich. Mistrz świata federacji BDO stoczył zacięty pojedynek z turniejową siódemką, Dave’em Chisnallem, który zakończył się jego zwycięstwem 10:8. Klasą błysnął Gary Anderson, który choć po pierwszej sesji przegrywał 1:4, ostatecznie wygrał z Michaelem Smithem 10:6. Złudzeń swojemu rywalowi nie pozostawił także drugi ze Szkotów, Peter Wright. „Snakebite” pokonał 10:4 Stephena Buntinga, Anglika, który fazę grupową zakończył z kompletem zwycięstw. Najlepszy wynik w 1/8 finału zanotował jednak Suljović. Austriak wręcz zdemolował Berry’ego van Peera 10:2, ani przez chwilę nie zostawiając Holendrowi złudzeń kto w tej parze jest lepszy.

Czwartkowe spotkania 1/8 finału rozpoczną się od konfrontacji Daryla Gurneya z Jamesem Wade’em. Pierwszy z nich w grupie wygrał wszystkie trzy mecze, a w sumie stracił zalewie pięć legów. W starciu ze starszym od siebie Anglikiem będzie faworytem, choć Wade pokonując w ostatnim występie grupowym Phila Taylora udowodnił, że stać go na nawiązanie walki z najlepszymi zawodnikami na świecie. Taylor będzie gwiazdą drugiego czwartkowego meczu. Odchodzący po tym sezonie na sportową emeryturę „The Power” zmierzy się z Darrenem Websterem, który do fazy pucharowej przebił się dopiero pokonując w dogrywce Marka Webstera.

W dwóch ostatnich spotkaniach wieczoru o promocję walczyć będą dwie holenderskie gwiazdy darta: broniący tytułu Michael van Gerwen i Raymond van Barneveld. Pierwszy z nich zmierzy się ze Steve’em Lennonem, drugi zagra ze świetnie dysponowanym w Wolverhampton Robem Crossem. Faworytami obu meczów są zawodnicy z Niderlandów. Obaj wygrali wszystkie swoje grupowe spotkania, a van Gerwen w każdym z dotychczasowych meczów rzucał ze średnią z trzech lotek wynoszącą ponad 100 punktów (100.95, 108.28 i 108.29)!

Jeśli w czwartkowych meczach nie będzie niespodzianek, awans do ćwierćfinałów wywalczyć powinni rozstawieni zawodnicy: van Gerwen, van Barneveld, Taylor i Gurney. Między sobą stoczą oni ewentualną walkę o miejsce w półfinale turnieju. W dolnej części drabinki w ćwierćfinałach zagrają Glen Durrant z Peterem Wrightem oraz Mensur Suljović z Garym Andersonem. Wszystkie spotkania zapowiadają się niezwykle emocjonująco, nie może być jednak inaczej, na tym etapie rywalizacji w grze pozostali już bowiem sami najlepsi.

Ćwierćfinały Grand Slam of Darts zaplanowano na piątek (godz. 20.00) i sobotę (godz. 21.00). W niedzielę decydujące rozstrzygnięcia imprezy. Najpierw w sesji popołudniowej (godz. 14.00) odbędą się oba mecze półfinałowe, a ich zwycięzcy wieczorem (godz. 20.00) zmierzą się ze sobą w wielkim finale turnieju. Czy po raz trzeci z rzędu zakończy się on zwycięstwem Michaela van Gerwena?

Plany transmisyjne Sportklubu z Grand Slam of Darts:

mecze 1/8 finału / 16 listopada, godz. 20.00 (na żywo)

mecze ćwierćfinałowe / 17 listopada, godz. 20.00 (na żywo)

mecze ćwierćfinałowe / 18 listopada, godz. 21.00 (na żywo)

mecze półfinałowe / 19 listopada, godz. 14.00 (na żywo)

mecz finałowy / 19 listopada, godz. 20.00 (na żywo)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *