Internet & Gry - Reklama

Dominik Szczepański autorem działu Sport na Wyborcza.pl 

Od maja 2021 r. swoje teksty na Wyborcza.pl będzie publikować Dominik Szczepański, dziennikarz, pisarz i podróżnik. Kilka razy w miesiącu w dziale Sport ukazywać się będą jego artykuły poświęcone wyprawom w najwyższe góry świata – Himalaje i Karakorum, które budzą wielkie zainteresowanie czytelników „Gazety Wyborczej”. 

 

Dominik Szczepański był przed laty dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, później dał się poznać głównie jako pisarz i podróżnik. Jest uznawany za znawcę tematyki górskiej.

– Teksty Dominika Szczepańskiego będą koncentrowały się wokół Himalajów i Karakorum, najwyższych gór świata, których zdobywanie i eksploracja budzą wielkie zainteresowanie czytelników „Wyborczej”. Chcemy dostarczyć im jeszcze więcej najlepszych treści poświęconych tej tematycemówi Marcin Wesołek, kierownik działu Sport „Gazety Wyborczej”.

Pierwszy artykuł Dominika Szczepańskiego ukaże się na Wyborcza.pl już jutro – w środę, 12 maja 2021 r. To opowieść o Uelim Stecku, ikonie himaialzmu, laureacie dwóch Złotych Czekanów, bijącym rekordy prędkości, ratującym w górach ludzi, największym sportowcu wśród himalaistów. I o wątpliwościach dotyczących tego, czy jego najsłynniejsze brawurowe wejścia na Sziszapangmę (8013 m) i Annapurnę (8091 m) faktycznie miały miejsce.

Dominik Szczepański to dziennikarz, autor i współautor książek „Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody” (Wydawnictwo Neverending Stories), „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął Atlantyk kajakiem”, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, „Spod zamarzniętych powiek” – biografia Adama Bieleckiego, „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” (wydane nakładem Wydawnictwa Agora). Dwie ostatnie okazały się bestsellerami i były tłumaczone na francuski i włoski. Z bazy pod Nanga Parbat relacjonował pierwsze zimowe wejście na szczyt. Członek trzech wypraw eksploracyjnych do Parku Narodowego Chiribiquete w Kolumbii (nominacja do nagrody Travelera “National Geographic”.)

„Gazeta Wyborcza”  jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce i Europie Wschodniej, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej.

Wyborcza.pl to serwis prezentujący treści przygotowywane przez redakcję “Gazety Wyborczej” – teksty, materiały wideo, podcasty, reportaże multimedialne. Są one także dostępne w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. Wyborcza.pl jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec grudnia 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” liczyła niemal 260 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *