MediaZapowiedzi TV

Dużo filmowej klasyki w święta w Kino Polska

Kto się boi, jest niewolnikiem – mawiał Seneka. Michał Kord – ojciec dorastającej dziewczyny – wziął sobie te słowa do serca. By dopaść bandytów, którzy skrzywdzili jego córkę, nie cofnie się przed niczym… Kino Polska zaprasza na głośny dramat sensacyjny Prawo ojca z Markiem Kondratem w roli głównej.

 

 

 

 

Filmową premierą tygodnia w Kino Polska będzie rewelacyjna komedia Party przy świecach, adaptacja opowiadania nieodżałowanego Jana Himilsbacha. Aktora będzie można zobaczyć w jednej z ról w tym pełnym kultowych dialogów filmie.

Inną klasyczną propozycją filmową na antenie stacji będzie Znachor, arcydzieło polskiej kinematografii z genialnymi rolami Jerzego Bińczyckiego, Anny Dymnej i Tomasza Stockingera. Ta wybitna adaptacja prozy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza do dziś zadowala nawet najbardziej wybrednych wielbicieli rodzimego kina.

Ponadto Kino Polska zaprasza na nominowaną do Złotych Lwów komedię akcji To ja, złodziej z Januszem Gajosem w roli głównej oraz Dzień świra, jeden z najpopularniejszych filmów Marka Koterskiego.

Święta w Kino Polska jak zwykle będą pełne filmowej klasyki!

Prawo ojca

dramat, Polska 1999
reż. Marek Kondrat
wyst.: Marek Kondrat, Nina Roguż, Szymon Bobrowski

Historia ojca, którego kilkunastoletnia córka zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Sprawcy, mimo ewidentnych dowodów winy, pozostają na wolności.

W obliczu nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, Michał Kord, były kierowca rajdowy, bierze prawo w swoje ręce. Sam wymierza sprawiedliwość trzem młodym mężczyznom, którzy – ze względu na swoje układy i powiązania – czują się zupełnie bezkarni.

22 grudnia / 20:00

PREMIERA KINO POLSKA

Party przy świecach

komedia, obyczajowy, Polska 1980
reż. Antoni Krauze
wyst.: Jan Himilsbach, Marian Dziędziel, Ewa Ziętek, Halina Wyrodek, Wiesław Wójcik, Barbara Rachwalska, Tomasz Zaliwski

Adaptacja opowiadania Jana Himilsbacha. Niuniek i Aniołek są skromnym małżeństwem o skromnych możliwościach finansowych.

 

Mają na wsi bogatych kuzynów, którym postanawiają zaimponować wystawnym miejskim życiem. Do imponowania posłuży bogate przyjęcie. Niestety, nie wszystko pójdzie zgodnie z planem…

24 grudnia / 12:55

Znachor

dramat, obyczajowy, Polska 1981
reż. Jerzy Hoffman
wyst.: Jerzy Bińczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bernard Ładysz, Bożena Dykiel, Artur Barciś, Andrzej Kopiczyński, Piotr Fronczewski

Ekranizacja bestsellera Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Profesor Wilczur, napadnięty i ciężko pobity, traci pamięć. Kilkanaście lat wędruje po prowincji, wreszcie zamieszkuje na wsi, gdzie zyskuje sławę jako znachor.

Dzięki skradzionym narzędziom ratuje życie ciężko rannych dwojga młodych ludzi, nieświadom, że uratowana dziewczyna jest jego córką…

24 grudnia / 20:00

To ja, złodziej

komedia, akcja, Polska 2000
reż. Jacek Bromski
wyst.: Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Anna Romantowska, Jan Frycz, Krzysztof Globisz, Jan Urbański

Szesnastoletni Jajo ma smykałkę do elektroniki i mało uczciwych okazji do wykorzystania swoich umiejętności. Matka i ojczym piją i to on musi zarabiać na dom, pracując w warsztacie samochodowym. Jego szefem jest Wyskocz, były bokser, który traktuje chłopca jak syna.

Chociaż jego warsztat nie jest czysty, robi wszystko, by uchronić chłopca przed zejściem na złą drogę. Z kolei Jajo wcale nie kryje się z tym, że jego największym marzeniem jest dostanie się do gangu samochodowego Maksa…

25 grudnia / 20:00

Dzień świra

komedia, dramat, Polska 2002
reż. Marek Koterski
wyst.: Marek Kondrat, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski, Michał Koterski, Piotr Machalica, Zofia Traczykówna

Najgłośniejszy film Marka Koterskiego. 44-letni Adaś Miarczyński to wiecznie sfrustrowany inteligent, który nie ma w życiu szczęścia. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie, odgłosy robót ulicznych. Spotkania z matką, synem, a tym bardziej z byłą żona frustrują go jeszcze bardziej. Adaś Miauczyński jest sam.

W codziennym życiu towarzyszą mu tylko dziwne nawyki i przyzwyczajenia. Dręczony obsesjami stoi na skraju załamania nerwowego. Pewnego dnia postanawia przełamać schemat dnia codziennego i wyrusza nad morze. Pojawia się nadzieja na zregenerowanie strapionego umysłu…

26 grudnia / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *