Dzień z Tomem Petty w 4FUN Gold

Człowiek – legenda. Jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych lat 80-tych, Tom Petty, skończyłby 20 października 68 lat. Z tej okazji w weekend w 4FUN GOLD będziemy wspominać jego muzyczne dokonania.

 

 

Urodził się 20 października 1950 w Gainesville. Początkowo grał z grupą MudCrutch, by następnie w 1976 roku związać się z zespołem The Heartbreakers, z którym wydał łącznie 13 albumów. Mimo, że grupa Tom Petty i The Heartbreakers często traktowana jest jako solowy projekt Toma, to warto wspomnieć, że Petty wydał również 3 solowe albumy.

W latach 80-tych zespół Petty’ego koncertował z Bobem Dylanem. Petty i Dylan razem z Jeffem Lynnem i Royem Orbisonem koncertowali również z grupą, Traveling Wilbury, stworzoną przez George’a Harrisona.

W 2002 Tom Petty wraz z grupą the Hearthbreakers został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Największe hity Toma Petty’ego i Heartbreakers to Breakdown, Don’t Do Me Like That, The Waiting, You Got Lucky, I Won’t Back Down, Mary Jane’s Last Dance, You Don’t Know How It Feels.

Petty zmarł 2 października 2017 w Santa Monica w wieku 66 lat w wyniku rozległego zawału.

Dzień z Tomem Pettym w 4FUN GOLD

 

 

W sobotę 20 października wypada rocznica urodzin Toma Petty’ego. Z tej okazji przez cały dzień w 4FUN GOLD będziecie mogli posłuchać jego piosenek. Zagramy jego największe przeboje z zespołem The Heartbreakers, jak i solowe numery.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *