Filmowe hity grudnia w TVN Fabuła

Wonder Woman, Tożsamość Bourne’a, Saga Zmierzch i Godziny szczytu to filmowe propozycje na grudniowe wieczoru. Zobaczcie, co pojawi się w grudniu na antenie TVN Fabuła.

 

 

 

 

1 GRUDNIA 20:00

Wonder Woman

Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat.

Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy… i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Maraton z Jasonem Bournem, 2 – 5 GRUDNIA 20:00

Tożsamość Bourne’a

Cierpiący na amnezję mężczyzna (Matt Damon) zostaje uratowany przez załogę włoskiej łodzi rybackiej. Bliski śmierci, nie ma przy sobie nic oprócz kilku kul w boku oraz wszczepionego w biodro numeru konta w szwajcarskim banku. Chociaż nie posiada tożsamości i żadnych wspomnień, potrafi świetnie walczyć oraz dysponuje olbrzymim talentem językowym. Może świadczyć to o jego niebezpiecznej przeszłości. Mężczyzna jest zupełnie zdezorientowany i za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, kim jest i dlaczego jego życie przyjęło taki niebezpieczny obrót. W Zurychu, w bankowym sejfie znajduje się kilka paszportów, spory zapas gotówki, broń oraz nazwisko… Jason Bourne z paryskim adresem. Chociaż nie wie zupełnie, co to może oznaczać, Bourne zdaje sobie szybko sprawę z tego, że są ludzie, którzy mogą go rozpoznać i co więcej wcale mu dobrze nie życzą.

Kiedy spotyka Marie Kreutz (Franka Potente), urodzoną w Niemczech podróżniczkę, podejmuje desperacką decyzję – 10 000 dolarów za wyjazd do Paryża. Mimo oporów, Marie przyjmuje gotówkę i rozpoczyna z Bourne’m podróż, która na zawsze zmieni jej życie. Ślady przeszłości Jasona Bourne’a sięgają siedziby CIA w Langley, gdzie została przygotowana tajna, kontrowersyjna operacja Treadstone. Ponieważ Bourne i Marie usiłują ukryć się we Francji, wszystkie siły Treadstone mają za zadanie wytropić ich i jak najszybciej zneutralizować Bourne’a.

Maraton z Sagą Zmierzch; 12- 15 GRUDNIA, 20:00

Saga Zmierzch

Ekranizacja drugiego tomu jednej z najpopularniejszych młodzieżowych książek minionego roku, kontynuacja przygód amerykańskiej nastolatki zakochanej w przystojnym wampirze. Bella wraca do zdrowia po ciężkich urazach jakich doznała z rąk inego wampira.

Edward otacza ją troskliwą opieką, wkrótce jednak okazuje się, że wraz z całym klanem będzie musiał wyjechać z miasta. A dodatkowo okazuje się, że w okolicy grasują wilkołaki…

15 GRUDNIA 20:00

Notting Hill

Anna Scott (Julia Roberts) jest słynną gwiazdą filmową. William Thacker (Hugh Grant) jest rozwodnikiem, właścicielem niewielkiej księgarni w Notting Hill, w Zachodnim Londynie. Romans jest ostatnią rzeczą, której obydwoje oczekują od życia, gdy los przypadkiem krzyżuje ich drogi.

Film Notting Hill jest dziełem twórców, którzy w 1994 r. podbili świat komedią Cztery wesela i pogrzeb. Scenariusz obu filmów napisał Richard Curtis, a Duncan Kenworthy oba wyprodukował. Hugh Grant sukcesowi tego filmu zawdzięcza początek swej światowej kariery.

16 GRUDNIA 20:00

Pretty Woman

Nowoczesna wersji bajki o Kopciuszku – bogaty biznesmen zatrudnia kobietę do towarzystwa, a potem się z nią związuje. Film opowiada o kilkudniowym burzliwym romansie i został zrealizowany w lekkiej, zabawnej formie. Grająca główną rolę żeńską Julia Roberts podbiła serca widzów na całym świecie i po tym filmie stała się jedną z największych gwiazd Hollywood. Wielkim przebojem stała się także piosenka śpiewana przez zespół Roxette.

24 GRUDNIA 20:00

Holiday

Mieszkającą w Los Angeles montażystkę zwiastunów filmowych Amandę i dziennikarkę Iris mieszkankę Surrey w Anglii dzieli 5 tysięcy mil i nigdy się nie spotkały, ale łączy je ten sam problem: kłopoty z mężczyznami. Amanda zerwała z oszukującym ją chłopakiem, Ethanem a Iris niczego nie pragnie oprócz wakacji w czasie Świąt Bożego Narodzenia, odkąd jej eks-chłopak Jasper rzucił ją dla innej kobiety, z którą właśnie się zaręczył.

W sieci internetowej trafiają na ofertę polegającą na czasowej wymianie domów na dwa tygodnie i decydują się na to, by zapomnieć o swoich osobistych porażkach. Miłość znajduje ich jednak na końcu świata. Amanda wdaje się w romans ze starszym bratem Iris, Grahamem, wydawcą książek, natomiast Iris poznaje kompozytora muzyki filmowej – Milesa. Nowe miłości na zawsze zmieniają ich życie.

25 GRUDNIA 20:00

Sherlock Holmes

Nowa opowieść o najgenialniejszym detektywie wszech czasów. Sherlock (Robert Downey jr) i jego przyjaciel, dr Watson (Jude Law), doprowadzają do aresztowania i stracenia przestępcy pochodzącego z arystokracji, lorda Blackwooda.

On jednak, przed egzekucją zapowiada, że zmartwychwstanie i dokończy dzieła. I rzeczywiście, już następnego dnia po pogrzebie grób lorda jest otwarty, a jego ciała nie ma. W Londynie zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

30 GRUDNIA 20:00

To właśnie miłość

Premier (Hugh Grant) zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura (Martine McCutcheon) już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street. Pisarz (Colin Firth) uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość. Zamężna kobieta (Emma Thompson) podejrzewająca, że jej mąż (Alan Rickman) wymyka jej się z rąk. Młoda mężatka (Keira Knightley) błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża. Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole.

Owdowiały ojczym (Liam Neeson) usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna. Szukająca miłości pracownica biura (Laura Linney) zauroczona swoim kolegą z pracy. Starzejący się ‚wszystko widziałem, ale mało z tego pamiętam’ gwiazdor rocka (Bill Nighy) pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę… Miłość powoduje w życiu każdego z nich chaos. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia – z romantycznymi, zabawnymi i słodko – gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *