MediaZapowiedzi TV

Filmowe wendety i słynne gry – „Sztuka zemsty” i „Gramy w film” na kanale TNT

W wakacje TNT zaprasza na seans filmów inspirowanych grami i produkcje z motywem zemsty w roli głównej. Wśród reżyserów emitowanych hitów znajdują się zdobywcy Oscarów, w tym: Quentin Tarantino i Alejandro Iñárritu. W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Marion Cotillard czy Emily Blunt.

 

Ekstremalne warunki na planach filmowych

W lipcu TNT proponuje wybór produkcji, w których wendeta gra pierwsze skrzypce. Stworzenie każdej z nich wymagało wielu starań, a filmowcy niejednokrotnie napotykali liczne przeszkody. Ekipa „Człowieka w ogniu” traktująca o ochroniarzu broniącym córki bogacza, musiała zatrudni… własnych ochroniarzy, ponieważ filmowcy wielokrotnie zostali ofiarami kradzieży.

Leonardo DiCaprio słynie ze swojego poświęcenia. Na planie „Zjawy” chorował na grypę z powodu scen na siarczystym mrozie. Wielu członków ekipy filmowej zrezygnowało z udziału w zdjęciach z uwagi na ekstremalnie trudne warunki kręcenia.

„Czas zabijania” również wymagał od twórców specjalnych umiejętności – posiadał je John Grisham, scenarzysta i reżyser. Wcześniej pracował jako prokurator i brał udział w sprawie, którą inspirował się pisząc scenariusz. Napaść na nastolatkę poruszyła go na tyle, że stworzył historię z bardziej dramatycznym zakończeniem. Zgłębia motyw zemsty, zastanawiając się, jak potoczyłyby się losy ojca dziewczynki, gdyby pomścił swoją córkę.

Świat po apokalipsie i historyczni wojownicy w filmach inspirowanych grami

Cykl „Gramy w film” to propozycja nie tylko dla wielbicieli gier komputerowych. Twórcy tak przetworzyli oryginalne motywy gier, aby filmy stały się pełnoprawnymi produkcjami o niezależnej fabule.

„Assassin’s Creed” był jedną z najdroższych realizacji w historii Hollywood: budżet wyniósł aż 125 milionów dolarów. Sfinansowano z niego m.in. najwyższy w historii kina skok kaskaderski. Aktorzy wykonali samodzielnie 95% kaskaderskich popisów, a zadbał o to producent Michael Fassbender, który zagrał głównego bohatera.

Emily Blunt również wykazała się niezwykłą wytrzymałością w trakcie zdjęć do „Na skraju jutra”. Wciela się w dowódczynię oddziału wojska, która wraz z bohaterem odgrywanym przez Toma Cruise’a musi ocalić świat przed kosmitami. Każdego dnia na planie nosiła ciężki kostium – ważył aż 40 kg. Aktorka wykonała w nim wszystkie walki.

W „Mad Max: Na drodze gniewu” Tom Hardy i Charlize Theron wcielają się w uciekinierów od totalitarnej władzy. Ich relacja z reżyserem była konfliktowa. Wymagał od nich akceptacji trudnych warunków na planie, a sceny kręcone na pustyni sprawiały wrażenie chaotycznych. Jednak po pierwszym seansie zgodnie przyznali, że wizja Millera ziściła się na ekranie i specyficzny sposób pracy pozwolił wszystkim zrealizować artystyczny plan.

Plan emisji:

„Sztuka zemsty”

04.07, godz. 21:00 – „Zjawa”

11.07, godz. 21:00 – „Człowiek w ogniu”

18.07, godz. 20:00 – „Czas zabijania”

25.07, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

„Gramy w film”

05.07, godz. 21:00 – „Assasin’s Creed”

12.07, godz. 20:25 – „Na skraju jutra”

19.07, godz. 21:00 – „Mad Max: Na drodze gniewu”

26.07, godz. 21:05 – „Resident Evil”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *