Filmy w TVP Kultura

„Tylko kochankowie przeżyją” w Wieczorze kinomana, „Wielkie nadzieje” w Bilecie do kina, „Dla Ellen” w Lekkich obyczajach i „Hannah Arendt” w Na wschód od Hollywood.

 

Wieczór kinomana – „Tylko kochankowie przeżyją”. Piątek, 13 października, godz. 20:25. TVP Kultura.
Dwa wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane światem – Adam (Tom Hiddleston) i Ewa (Tilda Swinton) – mimo wszystko wciąż się kochają. Spokojne życie pary zostaje wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy, Ava (Mia Pasikowska).

Bilet do kina – „Wielkie nadzieje”. Sobota, 14 października, godz. 20:20. TVP Kultura.
Sierota Pip (Jeremy Irvine) niespodziewanie otrzymuje od tajemniczego darczyńcy olbrzymią fortunę. Pieniądze pozwalają mu walczyć o względy pięknej arystokratki Estelli (Holliday Grainger), w której był zakochany od dziecka.

Niedziela z… Małgorzatą Kożuchowską – „Komornik”. Niedziela, 15 października, godz. 20:020. TVP Kultura.
Młody komornik Lucjan Bohme (Andrzej Chyra) obowiązki zawodowe wykonuje z niezwykłą konsekwencją i skutecznością. Prowadzi luksusowe życie i romansuje z piękną Anną Zenke (Małgorzata Kożuchowska). Wszystko zmienia się, gdy jeden z jego „klientów” popełnia samobójstwo.

Lekkie obyczaje – „Dla Ellen”. Wtorek, 17 października, godz. 22:45. TVP Kultura.
Prowadzący niezwykle rozrywkowy tryb życia Joby Taylor (Paul Dano) postanawia walczyć o prawa do opieki nad córką Ellen (Shaylena Mandigo).

Na wschód od Hollywood – „Hannah Arendt”. Środa, 18 października, godz. 20:20. TVP Kultura.
Biograficzna opowieść o Hannah Arendt (Barbara Sukowa), niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku.

Czwartkowy klub filmowy – „Wszystko o Ewie”. Czwartek, 19 października, godz. 20:20. TVP Kultura.
Gwiazda Broadwayu Margo Channing (Bette Davis) wiedzie szczęśliwe życie. Pewnego dnia poznaje nieśmiałą Evę (Anne Baxter). Nie spodziewa się, że dziewczyna zmieni jej życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *