MediaZapowiedzi TV

Listopadowy seans filmowy w iTVN

W ramach seansu filmowego w ITVN zaprezentujemy wrażliwy i pełen celnych obserwacji portret ludzi, którzy przeżyli stratę bliskich – „Głośniej od bomb”, gorzkie spojrzenie pięćdziesięciolatków na swoje dotychczasowe życie – „Powrót do Itaki”, obraz relacji transseksualistki Maarit i mężczyzny z problemami małżeńskimi – „Powiem ci wszystko” oraz polski film oparty na faktach ze świetną obsadą – „Układ zamknięty”. Te wyjątkowe propozycje wyemitujemy w każdy piątek o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CST – Chicago) i 21.00 (EST – Nowy Jork, Toronto) w ITVN.

 

Ukochana matka i żona, Isabelle, fotoreporterka wojenna, pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym. Dla męża i synów jest to prawdziwy cios. Zdruzgotani nieoczekiwaną tragedią, oddalają się od siebie i przez długi okres czasu nie potrafią się ze sobą porozumieć. Po latach pojawia się okazja do ponownego nawiązania kontaktów. Jedna z nowojorskich galerii ma zamiar zorganizować wystawę zdjęć Isabelle. Specjalny artykuł, poświęcony zmarłej artystce, ma zaś przygotować przyjaciel rodziny, reporter Richard. Dla każdego z mężczyzn wydaje się to być wstrząsające i traumatyczne wydarzenie. Tym bardziej, że na jaw może wyjść prawdziwa przyczyna śmierci Isabelle, odbiegająca od oficjalnej wersji… „Głośniej od bomb” to drapieżny dramat psychologiczny autorstwa Joachima Triera, jednego z najciekawszych norweskich reżyserów. Na ekranie zobaczymy prawdziwe gwiazdy współczesnego kina. Rolę Isabelle odtwarza Isabelle Huppert, ceniona aktorka takich mistrzów kina, jak Michael Haneke, Claude Chabrol czy Andrzej Wajda. W roli jednego z jej synów zobaczymy Jesse Eisenberga, nominowanego do Oscara za rolę Marka Zuckenberga w filmie „The Social Network” (2010). Doborową obsadę dopełniają David Strathairn („Good Night And Good Luck”) i Gabriel Byrne (“Podejrzani”). Na film zapraszamy w piątek 3 listopada.

Kolejną naszą propozycją piątkową będzie „Powrót do Itaki”. Film Laurenca Canteta, który zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji zaprezentujemy 10 listopada. Jego główny bohater, Amadeo, pisarz, który przez lata pozostawał na emigracji w Madrycie, postanawia wrócić do swojej ojczyzny – na Kubę. Od razu po przyjeździe spotyka się ze swoimi dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Bohaterowie wspominają lata młodości, spędzone na imprezach, pełnych alkoholu i narkotyków. Próbują też podsumować swoje dotychczasowe życie. Jest ono jednak dalekie od wspaniałości. Z bohaterów uszła już młodzieńcza energia, która dawała im kiedyś napęd do działania. Sfrustrowani i pełni pretensji do siebie samych oraz wszystkiego wokół pogrążają się w nałogach, rezygnując z ideałów. Noc spędzona na alkoholowych wspomnieniach może być jednak szansą na zmiany.

Powiem ci wszystko” to z kolei nasza propozycja na 17 listopada. Bohaterka filmu – Maarit zdecydowała się na zmianę płci, co spowodowało bardzo poważne zmiany w jej życiu. Musiała odejść od żony i dziecka oraz zmienić pracę. Nowe zatrudnienie znajduje w gabinecie psychoterapeuty. Pewnego dnia kobieta zostaje sama w gabinecie, gdy pojawia się tam kolejny klient. Sami jest mężczyzną w średnim wieku, pracującym jako nauczyciel edukacji seksualnej. Ma problemy małżeńskie, wynikające z władczego charakteru żony, będącej dyrektorką szkoły. Maarit z kolei wykorzystuje sytuację i zaczyna prowadzić terapię. W pewnym momencie jednak decyduje się wyjawić nieporozumienie i przyznać się do wszystkiego. Sami, który wiele skorzystał na tych spotkaniach, zaczyna czuć do niej coś więcej…

Oparty na faktach wstrząsający film „Układ zamknięty”, odsłaniający kulisy głośnej sprawy założycieli spółki informatycznej zaprezentujemy w ostatni piątek listopada. Trzej przyjaciele i biznesmeni Marek Stawski, Grzegorz Rybarczyk i Piotr Maj rozkręcają doskonale prosperujący interes. Podczas otwarcia Navaru na uroczystym przyjęciu spotykają się starzy znajomi, prokurator Andrzej Kostrzewa i naczelnik Urzędu Skarbowego Mirosław Kamiński. Od tego momentu sukces młodych biznesmenów staje się ich przekleństwem. Skorumpowany Kostrzewa postanawia udowodnić, że inwestorzy pozyskali fundusze na uruchomienie spółki w nieuczciwy sposób. Oskarża ich o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. W ten sposób uruchamia lawinę tragicznych wydarzeń. Życie trzech przyjaciół zamieni się w prawdziwe piekło. Film zdobył wiele nagród m.in. Wektor (nagroda przyznany przez organizację “Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej”) za „odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa”. Został również doceniony na zagranicznych festiwalach w Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce – Nagroda “Society Humanitarian Award”) oraz Toronto (Festiwal Polskich Filmów “Ekran”) – Nagroda Publiczności. Na polski dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach zapraszamy 24 listopada o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż) do ITVN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *