Filmy w TVP Kultura

Michalina Olszańska i Marta Mazurek stają się sensacją nocnego życia stolicy, Machiko Ono i Masaharu Fukuyama odkrywają, że wychowują nie swoje dziecko, Jean Dujardin pomaga Bérénice Bejo wejść do świata show-biznesu, a Marine Vacth diametralnie się zmienia.
 
Na wschód od Hollywood – „Jak ojciec i syn”. Piątek, 26 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Państwo Nonomiya (Machiko Ono i Masaharu Fukuyama) pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został zamieniony z innym chłopcem.
Bilet do kina – „Artysta”. Sobota, 27 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Gwiazdor niemego kina, George Valentin (Jean Dujardin) pomaga przebojowej Peppy Miller (Bérénice Bejo) wejść do świata show-biznesu. By odróżniała się od innych aktorek, rysuje jej koło ust drobny pieprzyk. Peppy szybko zyskuje status gwiazdy.
Mocne Kino – „Młoda i piękna”. Sobota, 27 stycznia, godz. 23:25. TVP Kultura.
Siedemnastoletnia, delikatna Isabelle (Marine Vacth) pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Podczas wakacyjnego wyjazdu spotyka przystojnego Niemca, z którym przeżywa swój „pierwszy raz”. Po powrocie do domu przeobraża się w gotową na wszystko ekskluzywną call-girl.
Panorama kina polskiego – „Córki dancingu”. Niedziela, 28 stycznia, godz. 23:00. TVP Kultura.
Złota (Michalina Olszańska) i Srebrna (Marta Mazurek) to dwie syreny, które prosto z Wisły trafiają w roztańczone lata 80., do mieniącego się różnymi kolorami i dźwiękami świata PRL-owskich dancingów. Błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy.
Lekkie obyczaje – „Nieulotne”. Wtorek, 30 stycznia, godz. 23:10. TVP Kultura.
Dwoje studentów Karina (Magdalena Berus) i Michał (Jakub Gierszał) poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. Młodzi zakochują się w sobie, ale nie jest im dane długo cieszyć się szczęściem…
Wieczór kinomana – „Miłość”. Środa, 31 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anna (Emmanuelle Riva), emerytowani nauczyciele muzyki, są kochającym się małżeństwem z 50-letnim stażem. Ich spokój zakłóca choroba Anny, która pewnego ranka doznaje udaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *