Filmy w TVP Kultura

François Cluzet zatrudnia Omara Sy, Jowita Budnik prowadzi śledztwo, Marianne Faithfull zrobi wszystko dla swojego wnuka, a żona Roberta Benchley podejrzewa go o zdradę.

 

 

 

 

Wieczór kinomana – „Rozstanie”. Piątek, 8 czerwca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Nader (Peyman Moaadi) i Simin (Leila Hatami) są teherańskim małżeństwem z wieloletnim stażem. Simin chce, by cała rodzina opuściła kraj, ale Nader nie chce się na to zgodzić. Kobieta wnosi pozew o rozwód.

Bilet do kina – „Nietykalni”. Sobota, 9 czerwca, godz. 20:10. TVP Kultura.
Bogaty arystokrata Philippe (François Cluzet), ulega wypadkowi. Sparaliżowany zatrudnia do opieki Drissa (Omar Sy) – młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Relacje między mężczyznami całkowicie zmieniają ich dotychczasowe życie.

Panorama kina polskiego – „Jeziorak”. Niedziela, 10 czerwca, godz. 20:30. TVP Kultura.
Iza Dereń (Jowita Budnik), policjantka z prowincjonalnego miasteczka, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci ukraińskiej prostytutki. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów zaginionych na służbie. Jeden z nich jest jej partnerem.

Lekkie obyczaje – „Irina Palm”. Wtorek, 12 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Maggie (Marianne Faithfull) całe swoje życie przeżyła z jednym mężczyzną, zupełnie nie myśląc o sobie i swoich potrzebach. Kiedy owdowiała całą swoją opiekuńczość i troskliwość przelała na chorego wnuka.

Wieczór kinomana – „M – Morderca”. Środa, 13 czerwca, godz. 20:10. TVP Kultura. 
Berlin, 1931 roku. Policja organizuje obławę w celu pojmania zimnego mordercy (Peter Lorre). W obawie o własny los przywódcy podziemia postanawiają schwytać go sami.

Czwartkowy klub filmowy – „Marzenia o karierze”. Czwartek, 14 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Impresario Martin Cortland (Robert Benchley) popada w duże kłopoty, gdy jego żona odkrywa diamentową bransoletkę przeznaczoną dla innej kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *