Filmy w TVP Kultura

Marian Dziędziel i Borys Szyc prowadzą wspólny biznes, Adèle Haenel i Kévin Azaïs zakochują się w sobie, Billy Crudup nie wierzy w opowieści Ewana McGregora, a Sonita Alizadeh walczy o realizację swoich marzeń.

 

 

Wieczór kinomana – „Borsalino”. Piątek, 28 września, godz. 20:25. TVP Kultura.
Marsylia, 1930. Dwóch drobnych cwaniaczków łączy swoje siły i postanawia pracować razem. Niestety własny gangsterski interes nie idzie tak łatwo, jak praca dla dużej organizacji mafijnej.

Bilet do kina – „Duża ryba”. Sobota, 29 września, godz. 20:20. TVP Kultura.
Edward Bloom (Albert Finney/Ewan McGregor), jako młody człowiek opuścił swoje miasteczko w Alabamie i podróżował dookoła świata. Po wielu latach powrócił i zdobył sławę opowiadaniami o niezwykłych przygodach, które przeżył. Wszyscy byli nimi oczarowani, oprócz jego jego syna Willa (Billy Crudup).

Panorama kina polskiego – „Kret”. Niedziela, 30 września, godz. 20:05. TVP Kultura.
Paweł (Borys Szyc) razem z ojcem Zygmuntem (Marian Dziędziel) z sukcesem prowadzą wspólny biznes. Pewnego dnia w prasie pojawia się artykuł oczerniający Zygmunta. Paweł robi wszystko, żeby odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów.

Lekkie obyczaje – „Serce do walki”. Wtorek, 2 października, godz. 22:00. TVP Kultura.
Arnaud (Kévin Azaïs) i Madeleine (Adèle Haenel) poznają się na dwutygodniowym treningu wojskowym. Miłość, która intensywnie rozkwita pomiędzy nimi, wiele zmieni w ich życiu.

Na wschód od Hollywood – „Porwanie Michela Houellebecqa”. Środa, 3 października, godz. 20:20. TVP Kultura.
Rok 2011, trwa promocja książki , której autor, Michel Houellebecq (Michel Houellebecq), zamiast pojawić się na jednym ze spotkań z czytelnikami, znika. Po jakimś czasie pojawia się plotka o jego śmierci…

Czwartkowy klub filmowy – „Dotyk zła”. Czwartek, 4 października, godz. 20:25. TVP Kultura.
Pochodzący z Meksyku policjant prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa biznesmena. Jego działania nie podobają się miejscowemu kapitanowi policji.

Portrety – „Sonita”. Czwartek, 4 października, 22:40. TVP Kultura.
Młoda, zdolna afgańska raperka, nastoletniej Sonity (Sonita Alizadeh), walczy o realizacje swoich marzeń wbrew rodzinnym muzułmańskim tradycjom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *