Filmy w Jedynce i Dwójce

Matt Damon pracuje jako woźny, Ben Affleck i Rosamund Pike przechodzą małżeński kryzys, Julia Rosnowska niebawem będzie rodzić, a Natalie Portman nawiązuje romans ze Scottem Cohenem. W Dwójce Helen Mirren przyjeżdża do Berlina Wschodniego, Amy Adams wychodzi za mąż za Waltera Keane’a, Reese Whiterspoon zostaje porzucona przez narzeczonego, a Krzysztof Stroiński zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia.

 

„Buntownik z wyboru”. Piątek, 28 września, godz. 22:35. TVP1.

Sierota z przedmieścia Bostonu, Will Hunting (Matt Damon), zarabia na utrzymanie jako woźny i sprzątacz sal wykładowe bostońskiej uczelni MIT. Wolny czas spędza z przyjacielem Chuckiem (Ben Affleck) i innymi rówieśnikami z dzielnicy, którzy podobnie jak on nie mają określonego celu w życiu.

„Dziewczyny ze Lwowa”. Seria III odc. 5 – „Kamyk zaczyna uwierać”. Sobota, 29 września, godz. 20:35. TVP1.

Kamienicą na Cynowej zaczyna interesować się niejaki Bogusław Kamyk, zwany „czyścicielem kamienic”. Mieszkańcy obawiają się najgorszego. Pan Henryk (Marian Dziędziel) na wieść o tym, co planuje Kamyk, wypisuje się na własne życzenie ze szpitala.

Hit na sobotę – „Zaginiona dziewczyna”. Sobota, 29 września, godz. 21:30. TVP1.

Małżeństwo Nicka (Ben Affleck) i Amy (Rosamund Pike) Dunne’ów po przeprowadzce przeżywa kryzys. Kiedy w piątą rocznicę ślubu Amy niespodziewanie znika, podejrzenia padają na Nicka…

„Drogi wolności”. Odc. 5 – „Oberwanie chmury”. Niedziela, 30 września, godz. 20:10. TVP1.

Lipiec 1919 rok. Gazeta prowadzona przez trzy siostry odnotowuje dramatyczny spadek sprzedaży. Na dodatek zbliża się termin porodu Lali (Julia Rosnowska). Narzeczony Maryni (Paulina Gałązka) wciąż nie może wrócić z frontu do domu. Wojna polsko-bolszewicka potrwa jeszcze ponad rok.

Zakochana Jedynka – „Miłość i inne komplikacje”. Niedziela, 30 września, godz. 22:20. TVP1.

Emilia Greenleaf (Natalie Portman), młoda, atrakcyjna i ambitna prawniczka nawiązuje romans z przystojnym i żonatym Jackiem (Scott Cohen). Gdy Emilia zachodzi w ciążę, Jack rozstaje się z żoną. Kiedy trzy dni po porodzie ich córeczka umiera, Emilia próbuje dojść do siebie po stracie dziecka oraz zażegnać kryzys w związku.

„Port lotniczy”. Wtorek, 2 października, godz. 22:35. TVP1.

Mel Bakersfeld (Burt Lancaster) ciężko pracuje jako kierownik Lincoln International Airport. Mimo szalejącej burzy śnieżnej walczy o to, aby lotnisko nie przestało funkcjonować. Sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli gdy w nadlatującym samolocie zamachowiec chce zdetonować bombę.

„Anatomia zła”. Piątek, 28 września, godz. 22:25. TVP2.

Lulek (Krzysztof Stroiński), płatny zabójca pracujący dla gangsterów, zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. W zamian, na polecenie prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął, ma „sprzątnąć” komendanta Centralnego Biura Śledczego.

„Piżama Party”. Sobota, 29 września, godz. 12:15. TVP2.

Czternastoletnia Julie (Alexa PenaVega) po wakacjach rozpoczyna naukę w liceum. Przed powrotem w szkolne ławy postanawia urządzić piżama party. Jeszcze nie wie, że ta noc odmieni jej życie.

„Dług”. Sobota, 29 września, godz. 22:20. TVP2.

Rok 1965. Młoda agentka Mosadu, Rachel Singer (Helen Mirren), przyjeżdża do Berlina Wschodniego, gdzie spotyka się z Davidem Peretzem (Ciarán Hinds) i Stefanem Goldem (Tom Wilkinson). Mają razem schwytać nazistowskiego lekarza zwanego „Chirurgiem z Birkenau”.

„Jutro nie umiera nigdy”. Niedziela, 30 września, godz. 20:05. TVP2.

Agent Jej Królewskiej Mości (Pierce Brosnan) musi powstrzymać działania magnata medialnego Elliota Carvera (Jonathan Pryce), który chce doprowadzić do konfliktu między Wielką Brytanią i Chinami. Bondowi pomaga Wai Lin (Michelle Yeoh) oraz jego była kochanka, a obecnie żona Carvera – Paris (Teri Hatcher).

Kino bez granic – „Wielkie oczy”. Niedziela, 30 września, godz. 22:10. TVP2.

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Christoph Waltz (Walter Keane). Okazuje się, że za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret (Amy Adams).

Kino relaks – „Legalna blondynka”. Środa, 3 października, godz. 22:30. TVP2.

Głupiutka i rozpieszczona blondynka Elle Woods (Reese Whiterspoon) przeżywa dramat. Odchodzi od niej narzeczony, który, jako przyszły prawnik i polityk, chce mieć dziewczynę dorównującą mu intelektem i ambicjami. Elle postanawia sprostać jego wymaganiom. Dostaje się na studia, gdzie swoim stylem bycia i ubiorem wzbudza sensację…

„Straż wiejska”. Czwartek, 4 października, godz. 21:45. TVP2.

Pięciu przebojowych, entuzjastycznie traktujących swoje obowiązki „strażników wiejskich” z prowincjonalnego, amerykańskiego miasteczka musi zrobić wszystko, żeby władze stanowe nie likwidowały ich oddziału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *