Gary Guthman i Radio dla Ciebie

Amerykański trębacz, jeden z najznamienitszych na świecie, postanowił otworzyć autorski klub jazzowy w podziemiach Hotelu Boss w Warszawie-Wschodniej. Gary Guthman Monday Jazz Club powita gości w poniedziałek 25 września od godz. 20:00 do 23:00 w Hotelu Boss przy ul. Żwanowieckiej 20. W każdy poniedziałek publiczność będzie mogła delektować się odmiennymi tematycznie programami muzycznymi i posłuchać transmisji koncertów na antenie Radia dla Ciebie.
W drugich częściach wieczoru wystąpią młode gwiazdy polskiej wokalistyki jazzowej. Wyboru artystek dokonał sam Gary Guthman, który będzie gospodarzem, kompozytorem, wokalistą i główny showmanem koncertów. Towarzyszyć mu będą muzycy nie potrzebujący żadnych rekomendacji: Wojciech Gogolewski – fortepian, Paweł Pańta – bas oraz Adam Lewandowski – perkusja.
Gary Guthman, urodzony w Portland, w stanie Oregon w USA już w bardzo młodym wieku zasłynął swoją techniczną wirtuozerią, oryginalnym brzmieniem trąbki i niepowtarzalnym talentem showmana. Występował jako solista z wszystkimi największymi orkiestrami świata. Współpracował z takimi muzykami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka i Bee Gees. Otrzymał nagrodę krytyków amerykańskich dla najlepszego muzyka roku.
Każdy koncert jazzowy transmitowany będzie przez Radio dla Ciebie – partnera wydarzenia.
Gary Guthman Monay Jazz Club zaprasza w każdy poniedziałek:
• 25.IX – Gary Guthman Show with vocalist Sasha Strunie
Sasha Strunin – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, początkowo bardzo popularna wykonawczyni muzyki pop „The Jet Set”. Po 2 latach intensywnej pracy ze swoim mistrzem i mentorem – Gary Guthmanem, zadebiutowała płytą jazzową „Woman in Black”.
• 02.X – Great American Song Book- special guest- Nika Lubowicz
Nika Lubowicz – absolwentka Wydziału Fortepianu, Dyrygentury Chóralnej oraz Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2015 zadebiutowała albumem „Nika’s Dream” nominowanym do Nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Debiut Fonograficzny Roku. W magazynu Jazz Forum została uznana Nową Nadzieją polskiego jazzu.
• 09.X – Salute to George Gershwin- special guest- Agnieszka Hekiert
Agnieszka Hekiert – absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Kompozytorka, aranżer, pisze teksty, vocal coach i wokalistka jazzowa. Od 2009r. współpracuje m.in. z Bobbym McFerrinem, Trio Krzysztofa Herdzina oraz saksofonistą Leszkiem Żądło, Konstantinem Kostovem i Nevianem Lenkovem. Owocem tej pracy jest płyta „European Impressions”, która jest oryginalnym połączeniem słowiańskiej melancholii z bałkańską energią.
• 16.X – Salute to Irving Berlin- special guest- Agnieszka Wilczyńska
Agnieszka Wilczyńska – absolwentka Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu pierwszych nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Występowała m.in. na: JazzPol Festival, Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, Złota Tarka oraz Jazz Hot Spring Festiwal. Na swoim koncie ma dwie Złote Płyty.
• 23.X – Salute to Jerome Kern- special guest- Ola Trzaska
Ola Trzaska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Flecistka, wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów. Wydała debiutancki album All Around, za który otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2015 w kategorii Fonograficzny Jazzowy Debiut Roku
• 30.X – Salute to Cole Porter- special guest- Karo Glazer
Karo Glazer – absolwentka wydziału architektury na Politechnice Śląskiej oraz Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracując z laureatem Nagrody Grammy – Martinem Waltersem wydała drugi album CD „Crossings Project”. Została zaliczona przez amerykański magazyn muzyczny „Singer Universe” do piątki najlepiej rokujących wokalistek jazzowych na świecie.
• 06.XI – Salute to Jerzy Wasowski- special guest- Monika Malczak
Monika Malczak – absolwentka Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Szybko rozwijająca się kariera muzyczna. W 2016r. znalazła się na liście „Ale Muzyka” wśród najlepszych polskich artystów.
• 13.XI – Salute to Richard Rogers- special guest- Sabina Meck
Sabina Meck – absolwentka Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka i aranżerka. Debiutancka płyta „Love is here” zawiera wyłącznie autorskie kompozycje do własnych tekstów. Laureatka wielu nagród na festiwalach i konkursach jazzowych.
• 20.XI – Salute to Skaldowie- Wojciech Gogolewski Trio
Wojciech Gogolewski – pianista, kompozytor, aranżer, saksofonista, dyrygent, lider zespołów jazzowych. Jest autorem wielu piosenek, utworów instrumentalnych oraz muzyki filmowej i teatralnej. Jest cenionym muzykiem studyjnym. Nagrał prawie 250 płyt CD z muzyką: folk, rap, reggae, pop, jazz. Zajmuje się programowaniem systemów akompaniamentu w elektronicznych instrumentach firmy Casio.
• 27.XI – Salute to Polish Jazz- Gogolewski Trio & special guest- Olga Boczar
Olga Boczar – absolwentka Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka jazzowa, flecistka, kompozytorka, autorka tekstów i pedagog. W 2012 roku stworzyła własny projekt artystyczny Olga Boczar Music Essence. Debiutowała albumem Little Inspirations, za który została nominowana do nagrody Fryderyka 2016
• 04.XII- Wigilia Jazzowa z Gary Guthmanem- special guest – Sasha Strunin
Gary Guthman – jeden z najwybitniejszych trębaczy świata, kompozytor, autor musicalu i showman wraz ze swoja podopieczną, nową gwiazdą jazzu – Sasha Strunin w nastroju świąteczno-wigilijnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *