Zapowiedzi TV

Październik 2017 na kanałach Polsat Viast

Nowości, jakie już w październiku będzie można oglądać na kanałach Polsat Viasat Explore HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature.
 

Wielkie migracje
Od środy, 4 października, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: The Great Migration
Pierwsza taka produkcja w historii telewizji: poszukiwacz przygód Ben Fogle śledzi losy pojedynczych, konkretnych antylop gnu na drodze ich wielkiej migracji — corocznej, liczącej 650 km wędrówki tych zwierząt z równiny Serengeti w Tanzanii na tereny Masai Mara w Kenii i z powrotem. W tę niezwykłą podróż wyrusza co roku około 2 milionów antylop gnu. Ben będzie im towarzyszył przez niemal 12 miesięcy — w wędrówce z równin i lasów, gdzie urodziły się młode, przez porę deszczową, okres godowy, aż po śmiertelnie niebezpieczną rzekę Mara. Po drodze Ben spotka ludzi, których życie związane jest z tym corocznym wydarzeniem: wypasających bydło Masajów, łowiecko-zbierackie plemiona Hadza, rolników, których uprawy są tratowane przez słonie, czy uzbrojonych strażników przyrody ścigających kłusowników.
Szczeniak specjalnie dla Ciebie
Od soboty 21 października, godz. 20:30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Choose the Right Puppy for You
Kiedy człowiek podejmie decyzję, że chciałby mieć psa, staje przed trudnym wyborem: przedstawiciela której z 216 ras powinien wybrać? Collie są wyjątkowo inteligentne, ale kiedy się nudzą, gryzą różne przedmioty. Golden retriever oznacza konieczność nieustannego sprzątania ogromnych ilości sierści. Jack Russell terier to wulkan energii, a przy tym jedna z bardziej długowiecznych ras. W Wielkiej Brytanii jest około miliona psów, które mają problemy behawioralne, a 20 procent adopcji kończy się niepowodzeniem. Louise Glazebrook, treserka i „psia psycholog”, pomaga brytyjskim rodzinom dokonać właściwego wyboru. Bierze pod uwagę takie czynniki, jak godziny pracy, obecność dzieci w domu, alergie czy stosunek do innych zwierząt. Udziela także praktycznych porad dotyczących tresury i diety.
Światowy Dzień Zwierząt
Środa 4 października, godz. 11:55
Do roku 2020 z naszej planety znikną dwie trzecie żyjących dziś na niej dzikich zwierząt. To część wielkiego spustoszenia, jakie sieje w świecie przyrody człowiek i jego postępowanie. Dlatego idea Światowego Dnia Zwierząt jest dziś tak ważna: chodzi o to, aby zwiększyć świadomość tego, jak delikatna i podatna na zagrożenia jest przyroda — a także uświadamiać ludziom jej niezwykłą różnorodność i mnogość gatunków. Kanał Polsat Viasat Nature poświęci cały dzień na prezentowanie programów o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt, takich jak goryle, pandy, tygrysy, lwy, niedźwiedzie polarne czy nosorożce. Tego dnia zobaczymy między innymi premiery takich programów jak Wielkie migracje czy Rozmowy z delfinami.
 

 
Londyński supertunel
Od środy 18 października, godz. 22:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Inżynieria/ dokument
Tytuł oryginalny: London’s Super Tunnel
Ponad dziesięć tysięcy inżynierów i robotników ściga się z czasem, aby ukończyć nową,linię kolejową: Crossrail. To jeden z największych projektów budowlanych w Europie: łączny czas budowy to dziesięć lat, a koszty wynoszą niemal piętnaście miliardów funtów. W poprzedniej serii mogliśmy zobaczyć, jak ogromne tarcze drążące przebijały się pod miejską infrastrukturą i dnem Tamizy. Teraz zaczyna się najtrudniejsza część projektu: prace budowalne wychodzą na ulice miasta. Przed inżynierami stoją wyjątkowo trudne wyzwania, takie jak budowa platform konstrukcyjnych i hal wielkości lotniskowca, ukrytych pod Oxford Street, czy konstrukcja szklanego baldachimu o długości 130 m nad dworcem Paddington — a wszystko to w taki sposób, aby nie zablokować miasta, w którym żyje ponad 8 milionów ludzi.
Przetrwać na Alasce
Od wtorku, 10 października, godz. 21:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 12 x 60 min
Gatunek: Środowisko/ wyprawy/ dokument
Tytuł oryginalny: Ultimate Survival Alaska
Kolejna seria programu, w którym najtwardsi i najbardziej doświadczeni eksperci w sztuce przetrwania podejmują ekstremalne wyzwanie w jednym z najtrudniejszych środowisk na Ziemi: na Alasce. Pozostawieni w alaskańskiej głuszy, wyposażeni jedynie w swoją wiedzę i doświadczenie – muszą pokonać lodowe doliny, ostre granie i górskie szczyty, zmagając się przy tym z głodem, drapieżnikami i nieprzyjazną pogodą. Nie czeka na nich żadna nagroda, poza świadomością, że sprostali wyzwaniom Matki Natury — i zdołali przeżyć.
 

Elżbieta I i jej wrogowie
Od niedzieli 15 października, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument/ dramat
Tytuł oryginalny: Elizabeth I And Her Enemies
Aktorka i supermodelka Lily Cole wciela się w rolę królowej Elżbiety I w całym okresie jej panowania: od młodziutkiej księżniczki po dojrzałą królową. Dr Suzannah Lipscomb i Dan Jones — młodzi, pełni energii historycy — opowiadają porywającą historię zazdrości, zdrad, ambicji i tragedii. Wspaniale przygotowane kostiumy i scenografia przeniosą nas w tamte czasy i pomogą zrozumieć przełomowe wydarzenia, które ukształtowały królową Elżbietę i całą Anglię. Od urodzenia do samej śmierci Elżbietę otaczali wrogowie, którzy chcieli ją pozbawić korony i życia. Poznamy wielu z nich — od jej własnej siostry, Marii Tudor, po odrzuconego kochanka, króla Hiszpanii Filipa.
Elżbieta I
Od niedzieli 1 października, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Historia/ dramat
Tytuł oryginalny: Elizabeth I
Historia życia królowej Elżbiety I w gwiazdorskiej, oscarowej obsadzie: w rolę Elżbiety wciela się Helen Mirren, hrabiego Leicester gra Jeremy Irons, a hrabiego Essex — Hugh Dancy. Miniserial opowiada o ostatnich latach rządów Królowej – Dziewicy, ukazując wątek jej wewnętrznego konfliktu między poczuciem obowiązku a porywami serca, potępiane romanse i nieustanną walkę tej potężnej, niezależnej kobiety o przetrwanie w  męskim świecie.
Cała prawda o Pearl Harbor
Od poniedziałku 23 października, godz. 22:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Wojna/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Pearl Harbor: The Truth
Po niszczycielskim ataku Japończyków na Pearl Harbor w 1941 r., społeczeństwo USA było wstrząśnięte. Zginęło 2403 Amerykanów. Jednak wkrótce szok zastąpiło niedowierzanie – jak mogło dojść do tego, że Flota Pacyfiku została zaatakowana z zaskoczenia? Seria Cała prawda o Pearl Harbor pokazuje, w jaki sposób dowódcy w Waszyngtonie wraz z rządem prezydenta Roosevelta znaleźli kozła ofiarnego, którym został admirał Husband Kimmel, dowódca Floty Pacyfiku. Rodzina admirała do dziś walczy o jego dobre imię oraz przywrócenie mu pośmiertnie stopnia wojskowego. W programie zobaczymy wywiady z ekspertami i znakomitymi historykami, a także poznamy tajne do niedawna dokumenty, które rzucą nowe światło na tragedię Pearl Harbor.
Dwory królewskie: przewodnik
Od wtorku 3 października, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: The Insider’s Guide to The Royal Court
W historii ludzkości żadne miejsce nie ułatwiało drogi do sławy i fortuny tak, jak królewski dwór. W tej zabawnej serii dziennikarz Stephen Smith bada szanse i ryzyko, jakie niosło ze sobą życie na dworach królewskich w Średniowieczu, Renesansie i Baroku. W każdym odcinku zobaczymy, o jak wysokie stawki grano — i jakie zdobywano nagrody.
Świadkowie masakry: rzeź Nankinu
Od poniedziałku 9 października, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Wojna/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Witness to A Massacre: Nanjing 1937
Seria ukazuje bohaterskie postawy niewielkiej grupki obcokrajowców, którzy byli świadkami jednej z najbardziej zapomnianych masakr XX w.: rzezi Nankinu. W 1937 r. Cesarska Armia Japonii wkroczyła do stolicy Republiki Chińskiej — i zaczęło się ludobójstwo. Dwadzieścioro siedmioro odważnych cudzoziemców podjęło heroiczną próbę pomocy ofiarom: dzięki tym staraniom uratowano około 250 tysięcy ludzi.
Maria Skłodowska-Curie: kobieta, która zmieniła świat
Sobota 7 października, godz. 17:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Nauka/ biografia/ dokument
Tytuł oryginalny: The Genius of Marie Curie – The Woman Who Lit Up The World
Maria Skłodowska-Curie, pierwsza kobieta, która została laureatką Nagrody Nobla, była niezwykłą postacią: jej historia z dzisiejszego punktu widzenia wydaje się równie niezwykła, jak sto lat temu. Już za życia stała się kimś naprawdę wyjątkowym: naukowcem-celebrytką, bohaterką poważnych reportaży i tabloidowych plotek. Wszystkich fascynowała kobieta zdobywająca kolejne prestiżowe nagrody naukowe i dokonująca przełomowych odkryć. Jak udało jej się osiągnąć ogromny sukces i połączyć to z rolą żony i matki w czasach, w których powszechnie uznawano, że miejsce kobiety jest w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *