Gazeta.pl wzmacnia serwisy lifestyle’owe – do redakcji dołączy Nina Harbuz

Od 1 marca br. Nina Harbuz będzie nową autorką lifestyle w Gazeta.pl. To dziennikarka z doświadczeniem w serwisach internetowych i radiu, która wcześniej współpracowała m.in. z Weekend.Gazeta.pl i Wp.pl.
 

Nina Harbuz

 

W swoich tekstach Nina Harbuz koncentruje się na zagadnieniach społecznych, m.in. dotyczących codziennego życia i problemów kobiet. Była już dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Internet” – w 2016 r. za artykuł „Kobiety III Rzeszy” przygotowany dla Weekend.Gazeta.pl, a w 2017 r. za tekst „Myślałem, że dorastam w normalnym domu” opublikowany na Wp.pl.

– Kobieca perspektywa jest potrzebna w mediach i debacie publicznej jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Chcemy publikować więcej tekstów na temat równości płci, codziennej sytuacji i problemów kobiet, ich roli w rożnych sferach życia społecznego, zawodowego, polityki czy show-biznesu. Nina Harbuz jest świetną reporterką z kobiecą wrażliwością, która oddaje głos kobietom inspirującym, niezwykłym, pełnym pasji – tym znanym i tym mniej znanym – mówi Marzena Szkolak, dyrektor ds. treści lifestyle’owych w Gazeta.pl. 

Nina Harbuz dotychczas współpracowała z Gazeta.pl jako autorka tekstów do weekendowego magazynu portalu, a od marca 2017 r. pracowała jako dziennikarka serwisu Wiadomości Wp.pl. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w Polskim Radiu, gdzie prowadziła audycje o popkulturze i psychologii. Publikowała również m.in. w magazynach „National Geographic Traveler” i „Coaching”. Jest absolwentką Gender Studies w PAN, studiuje psychoterapię w Laboratorium Psychoedukacji. Jest wolontariuszką w hospicjum i Centrum Praw Kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *