„Gazeta Wyborcza” na Campusie Polska Przyszłości i w rozmowie o tym, co miasta mogą zrobić dla młodych

28 sierpnia 2021 r. „Gazeta Wyborcza” przyłączy się do debaty o polskich miastach na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie – wraz z samorządowcami i uczestnikami wydarzenia będzie zastanawiać się nad tym, co miasta mogą zrobić, by przyciągać nowych mieszkańców i zatrzymać tych, którzy już tam są. Rozmowę z prezydentami Gdańska, Kołobrzegu, Olsztyna, Poznania i Opola poprowadzi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. Gościem Campusu Polska Przyszłości będzie także redaktor naczelny „Wyborczej” Adam Michnik, który 1 września weźmie udział – wraz z Rafałem Trzaskowskim – w rozmowie pod hasłem „Polska rogatych dusz”. Oba spotkania transmitowane będą online na profilu „Gazety Wyborczej” na Facebooku.

 

7W ramach wiosennej akcji „Supermiasta 2040” „Gazeta Wyborcza” zaprosiła czytelników do głosowania na 7 najważniejszych wyzwań dla ich miast i regionów. W akcji wzięło udział ponad 67 tys. osób, które wskazały 308 konkretnych zadań. Na podstawie tego werdyktu w redakcji powstała lista 7 kluczowych wyzwań, uniwersalnych dla wszystkich samorządów. Są nimi: 1. Zdrowi mieszkańcy, 2. Troska o wodę, 3. Zieleń dla każdego, 4. Współczesna mobilność, 5. Gościnne – Otwarte – Bezpieczne, 6. Miasto przystępne oraz 7. Duch miasta.

Obecnie, w ramach Campusu Polska Przyszłości, przedstawiciele redakcji będą kontynuować rozmowę na temat dalszych losów miast i regionów.

– Dla „Wyborczej” bardzo ważne są polskie miasta. Rozwijamy w nich nasze redakcje, ostatnio otworzyliśmy 4 nowe serwisy lokalne – łącznie mamy ich już 31 i pracujemy nad kolejnymimówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. – Wierzymy, że przyszłość miast zależy w dużym stopniu od tego, jak będą się one zmieniać, czy i które będą w stanie przyciągać młodych ludzi. Dlatego zdecydowaliśmy się na aktywny udział w Campusie – debatę z samorządowcami (co ważne: i z dużych, i małych miast), ale też i dyskusję z młodymi ludźmi z całej Polski

Rozmowa z udziałem Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Anny Mieczkowskiej, prezydent Kołobrzegu, Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna, Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 19:00 na scenie głównej Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Debatę poprowadzi Mikołaj Chrzan z „Wyborczej”.

Gościem Campusu Polska Przyszłości będzie także redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. 1 września wraz z Rafałem Trzaskowskim weźmie on udział w rozmowie pod hasłem „Polska rogatych dusz”. Poprowadzi ją Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, niedawno społeczna kandydatka na RPO, teraz szefowa fundacji ClientEarth – organizacji prawniczej działającej na rzecz klimatu i środowiska. Początek spotkania o godz. 16:30.

Obie dyskusje będzie można śledzić online na Facebookowym profilu „Gazety Wyborczej”.

Link do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/1041226133289170

Campus Polska Przyszłości rozpocznie się 27 sierpnia br. w Olsztynie. Imprezę organizuje Ruch Wspólna Polska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. To rodzaj szkoły letniej, której celem jest wyłonienie nowych liderów spośród uczestniczących w wydarzeniu młodych ludzi. Wśród zaproszonych na Campus Polska Przyszłości gości są m.in.: Gergely Karácsony (burmistrz Budapesztu), Swiatłana Cichanouska (prezydent elekt Białorusi), Zygmunt Miłoszewski (pisarz) i Marcin Matczak (konstytucjonalista).

Więcej informacji – https://campuspolska.pl/

„Gazeta Wyborcza”jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec czerwca 2021 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” liczyła ponad 258 tys.

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *