„Granice wytrzymałości Zachara” na Discovery Channel

W programie „Granice wytrzymałości Zachara” były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo. Będziemy świadkami skrajnego wyczerpania, zwątpienia oraz walki o przetrwanie. Poznamy granice ludzkich możliwości.

 

Przetrwanie konfrontacji z naturą w obecnych czasach może wydawać się całkiem łatwe. Istnieje przecież szereg aplikacji, które pozwolą wezwać pomoc, wskażą drogę, podpowiedzą jak rozpalić ognisko czy zbudować schronienie. Internet i smartfony przyzwyczaiły nas do możliwości natychmiastowego zdobycia niezbędnych informacji. Jednak prawdziwy survival zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg wifi bądź pada bateria w telefonie. W programie „Granice wytrzymałości Zachara” sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji.

Major Wojciech Zacharków to były żołnierz jednostki specjalnej AGAT. Ma na koncie udział w czterech misjach zagranicznych. Nagrodzony Medalem za Dzielność mężczyzna w nowej serii Discovery Channel podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ma tylko nóż i krzesiwo. Czy to wystarczy?

8-odcinkowy program jest zapisem realnej walki o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach. Wojciech Zacharków przy średniej temperaturze -17 stopni przemierzy kilometry w poszukiwaniu pożywienia i wody. Zmierzy się nie tylko z hipotermią i odwodnieniem, ale też z własnymi lękami i słabościami. Widzowie, oprócz wielkiej dawki emocji, mogą się także spodziewać praktycznych informacji: Jak skutecznie utrzymać temperaturę ciała? Jak zbudować szałas w lesie lub jamę śnieżną w głębokim śniegu? Jak i gdzie znaleźć pożywienie? W jaki sposób przetransportować i zagotować wodę nie mając dostępu do naczyń? To tylko niektóre z umiejętności niezbędnych, by osiągnąć cel – przetrwać.

Premiera nowego programu – „Granice wytrzymałości Zachara” już we wtorek, 19 marca o godz. 22:00 na Discovery Channel!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *