Grudzień na kanale History

Wraz z nadejściem grudnia wkroczymy w pasmo programowe ZIMA TAJEMNIC. Zgłębimy to, co niewyjaśnione – w przestwoarzach, dzięki „Starożytnym kosmitom” i głęboko pod ziemią – dzięki „Klątwie Wyspy Dębów”. Spojrzymy też w przeszłość, próbując zrozumieć proroctwa Nostradamusa i sprawdzimy, co kryją mury Białego Domu w programie „Tajne akta USA”. Oprócz tajemnic czeka nas gratka dla fanów motoryzacji – „Samochody, które zmieniły świat”, ale też dla tych, którzy uwielbiają starcia człowieka z naturą, ponieważ zaprezentujemy nowe odcinki „Łowców aligatorów”! Powrócą też uwielbani mistrzowie kowalstwa w nowym sezonie programu „Wykute w ogniu”.

 

ZIMA TAJEMNIC – PASMO PROGRAMOWE

Mystery Winter

We wtorki i środy o 21:00 od 1 grudnia na HISTORY

Od 1 grudnia wkraczamy w świat pełen zagadek, niewyjaśnionych tajemnic, postaci i wydarzeń. We wtorki o środy prezentować będziemy w ramach ZIMY TAJEMNIC takie hity telewizji HISTORY jak Starożytni kosmici czy Klątwa Wyspy Dębów, ale nie zabraknie też sekretów z przeszłości – jak przepowiednie jednego z najsłynniejszych proroków w historii – Nostradamusa czy ujawniania historii najnowszej, m.in. poprzez sprawdzenie, co czai się za murami Białego Domu, skrywającego ściśle tajne sprawy Stanów Zjednoczonych.

Tajne akta USA

America’s Book of Secrets: Special Edition

We wtorki i/lub środy o 21:00 od 8 grudnia na HISTORY

6×120

Większość informacji dotyczących historii Stanów Zjednoczonych jest powszechnie dostępna. Są też jednak opowieści i miejsca, które skrywa mrok tajemnicy. Program zajmuje się właśnie nimi. Każdy z dwugodzinnych odcinków umożliwia widzom wgląd do najściślej strzeżonych budynków i tajnych organizacji.

W poprzednich odcinkach serialu jego twórcy odwiedzili Pentagon, Strefę 51, FBI, a nawet Biały Dom. W wydaniu specjalnym Amerykańska księga tajemnic traktuje temat jeszcze wnikliwiej i szerzej, by utorować widzom drogę do prawdy, jaka kryje się za dzisiejszymi, szokującymi nagłówkami gazet.

Samochody, które zmieniły świat

The Cars That Made The World

W poniedziałki o 21:00 od 30 listopada na HISTORY

4×60

Serial opowiada o rywalizujących ze sobą grupach inżynierów, którzy zrewolucjonizowali branżę transportową i na zawsze zmienili świat. Dzięki ich geniuszowi i pasji powstał jeden z największych wynalazków XX wieku – samochód. Jego narodziny stały się przyczynkiem do rozwoju nowych gałęzi przemysłu.

Program bada ponad 100-letnią historię motoryzacji, prezentując innowacyjne rozwiązania wprowadzane w kolejnych latach na przykładzie takich marek jak Honda, Toyota, Mercedes, Ford, Porsche, Rolls Royce i innych. Przekonamy się jak udoskonalano pojazd, który dał ludziom nieznaną im wcześniej swobodę podróżowania.

Łowcy aligatorów

Swamp people s.9

Od poniedziałku do piątku o 18:10 od 14 grudnia na HISTORY

10×60

Na południu Luizjany rozciągają się największe bagna w całych Stanach Zjednoczonych. Tutaj niepodzielnie panuje natura, a człowiek… może jedynie się bronić. Zamieszkujący te dziewicze tereny Cajuni żyją zgodnie z tradycją, której korzenie sięgają ponad trzystu lat wstecz, do czasów pierwszych osadników.

To ludzie z bagien, ŁOWCY ALIGATORÓW, spadkobiercy amerykańskich pionierów, samowystarczalnych i niezależnych. Kanał HISTORY towarzyszy im podczas najważniejszych dla nich dni w całym roku – trwającego trzydzieści dni sezonu łowieckiego na aligatory. Kryje się w tym prawdziwy amerykański duch – dawno utracona umiejętność wykonywania swojej pracy jak należy oraz pragnienie ocalenia dawnych obyczajów przed naporem nowoczesnego świata.

Wykute w ogniu

Forged In Fire s.7

W czwartki o 21:00 od 17 grudnia na HISTORY

WYKUTE W OGNIU powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *