Grupa Onet-RAS Polska powołała Marcina Biegluka na stanowisko nowego Dyrektora Generalnego Portfolio Prasowego

1 stycznia 2018 r. Marcin Biegluk, aktualnie pełniący funkcję Dyrektora Wydawniczego segmentu Fakt w Grupie Onet-RAS Polska, obejmie nowo utworzone stanowisko Dyrektora Generalnego Portfolio Prasowego. Marcin Biegluk przejmie odpowiedzialność za obszar wydawniczy, produkcję i dystrybucję całego portfolio prasowego, w którego skład wchodzą: Fakt, Newsweek, Forbes, Przegląd Sportowy, Auto Świat i Komputer Świat.

 

Marcin Biegluk przejmuje obowiązki związane z obszarem wydawnictw drukowanych od Edyty Sadowskiej, członka Group Executive Board Grupy Onet-RAS Polska i Prezes Zarządu Ringier Axel Springer Polska, która na własną prośbę rozstaje się ze spółką po 12 latach z zamiarem podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

Wszystkie obowiązki dotyczące kwestii innych, niż tytuły drukowane zostaną w najbliższym czasie rozdzielone pomiędzy członków Group Executive Board, tj. Marka Dekana, Marcina Boroszkę, Aleksandra Kutelę, Jovana Protica i Krzysztofa Stopę. Bezpośrednim przełożonym Marcina Biegluka będzie Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

– Decyzja o odejściu z Grupy Onet-RAS Polska nie była łatwa, ale chcę podjąć nowe wyzwania. Spółka i ludzie, z którymi dane mi było pracować pozostaną mi bardzo bliskie. Przez 12 lat pracy w Spółce moim głównym celem było zbudowanie silnych zespołów i wzrost konkurencyjności naszej działalności. Przekazuję świetnie prosperujące portfolio tytułów drukowanych i życzę Marcinowi sukcesów – mówi Edyta Sadowska, członek Group Executive Board Grupy Onet-RAS Polska.

– Chciałbym podziękować Edycie Sadowskiej za jej pracę i zaangażowanie przez ostatnie dwanaście lat. Dzięki jej szóstemu zmysłowi w zarządzaniu i ogromnemu poświęceniu, Edyta wniosła znaczący wkład w naszą Grupę i w dużym stopniu przyczyniła się do jej sukcesu. W imieniu Group Executive Board, życzę Edycie wszystkiego najlepszego na dalszej drodze zawodowej. Nasze portfolio tytułów drukowanych pozostaje w dobrych rękach – doświadczenie Marcina i jego wybitne osiągnięcia na trudnym rynku prasowym czynią go idealnym kandydatem do przejęcia sterów nad tym obszarem naszej działalności. Jestem przekonany, że wspólnie z kolegami z Grupy Onet-RAS Polska Marcin skutecznie i z sukcesami pokieruje naszymi wydawnictwami prasowymi w Polsce  mówi Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

Edyta Sadowska w latach 2006-2012 pełniła w Axel Springer Polska funkcję Dyrektora Finansowego. W styczniu 2012 r. została mianowana Prezesem Zarządu Ringier Axel Springer Polska, a w lipcu 2014 r. weszła do Group Executive Board Grupy Onet-RAS Polska.

Marcin Biegluk rozpoczął pracę w spółce w 2002 r. Od kwietnia 2007 r. z sukcesami kieruje Faktem – wiodącym dziennikiem Grupy. Jako Dyrektor Generalny Portfolio Prasowego będzie odpowiadał za dzienniki i magazyny, takie jak: Fakt, Newsweek, Forbes, Przegląd Sportowy, Auto Świat i Komputer Świat. W kwestiach wydawniczych Marcinowi Bieglukowi będą bezpośrednio podlegać: Paweł Paczuski, Dyrektor Wydawniczy segmentu Moto i Tech, Anna Kaczmarska, Dyrektor Wydawnicza segmentu Premium Content, Mariusz Gajda, Dyrektor Produkcji oraz Rafał Kamiński, Dyrektor Działów Dystrybucji i E-Commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *