MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Harry Palmer Teczka Ipcress w Canal+ online

Wciągająca szpiegowska historia na miarę Jamesa Bonda w fenomenalnie odwzorowanych realiach lat 60. HARRY PALMER: TECZKA IPCRESS to prawdziwa serialowa perełka w stylu vintage. Sześcioodcinkowa produkcja Jamesa Watkinsa jest już dostępna w serwisie CANAL+ online.

 

Niebezpieczeństwo, tajemnice i piękne kobiety – owiany licznymi legendami zawód szpiega od dekad rozbudza naszą wyobraźnię. Nic zatem dziwnego, że tajni agenci są bohaterami licznych powieści, filmów i seriali.

Jednym z nich jest Palmer, Harry Palmer.

Postać stworzona przez pisarza Lena Deightona — co ciekawe, bohater nie nosi w literackich pierwowzorach żadnego imienia, gdyż opowiadania napisane były w pierwszej osobie. Pomysł na to imię zrodził się natomiast za sprawą Harry’ego Saltzmana i Michaela Caine’a – producenta oraz odtwórcy głównej roli w kultowej filmowej adaptacji z 1965 roku. Legendarny dziś Caine, zdobywca m.in. dwóch Oscarów® i trzech Złotych Globów, który jako pierwszy wcielał się w okularnika w tajnej służbie jej królewskiej mości, uznał, że Harry Palmer to najnudniejsze imię i nazwisko, dzięki czemu będzie idealną przykrywką dla szpiega. Postaci tej z całą pewnością jednak nudną nazwać nie można i to niewątpliwie było jednym z powodów, dla których postanowiono przywrócić ją do życia w nowej, serialowej odsłonie.

W HARRY PALMER: TECZKA IPCRESS poznajemy głównego bohatera, gdy jako sierżant brytyjskiej armii stacjonuje w Berlinie Zachodnim. Krnąbrny żołnierz wpada jednak w tarapaty i oskarżony – słusznie zresztą – o przemyt, wraca do kraju, by tam trafić do więzienia. Niespodziewanie jego nielegalne interesy i szemrane znajomości wyciągną go zza krat równie szybko, co go tam doprowadziły. Okazuje się, że jedna z osób, z którą się zadawał, jest podejrzana o udział w porwaniu brytyjskiego naukowca. Palmer zostaje zaangażowany w tajną akcję wagi państwowej, a nawet światowej. Uprowadzony profesor pracował bowiem nad bombą neutronową, która w trwającej zimnej wojnie mogłaby przechylić szalę na stronę Zachodu. Stawka jest zatem wysoka.

Sześcioodcinkowy serial Jamesa Watkinsa (“Kobieta w czerni”, “Czarne lustro”, “McMafia”) to przede wszystkim wciągająca historia, która zachwyci fanów przygód tajnych agentów, zwłaszcza w tym klasycznym wydaniu. Osadzona w latach 60. ubiegłego wieku produkcja oddaje ducha epoki nie tylko dzięki fantastycznej scenografii i kostiumom. Również na poziomie stylistyki i realizacji produkcja podkreśla charakter ówczesnego kina, przywodząc na myśl klasyki filmów szpiegowskich, w tym pierwszych ekranowych przygód agenta 007 – „Doktor No” czy „Pozdrowienia z Rosji”, których producentem był nie kto inny, jak Harry Saltzman.

Na uwagę zasługuje również obsada. Wcielający się w tytułową rolę Joe Cole miał niełatwe zadanie – stworzyć na nowo postać utożsamianą przez fanów z legendą kina, Michaelem Cainem. Aktorowi znanemu z hitowego „Peaky Blinders”, na ekranie towarzyszą m.in. Tom Hollander (KING’S MAN. PIERWSZA MISJA, „Biały Lotos”) jako major Dalby oraz Lucy Boynton (DLACZEGO NIE EVANS?BOHEMIAN RHAPSODY) w roli pięknej agentki Jean Courtney.

Cały sezon serialu HARRY PALMER: TECZKA IPCRESS jest już dostępny w serwisie CANAL+ online. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *